آشپزیغذاهای خارجی

طرز تهیه بادمجان کباب ترکیه

طرز تهیه بادمجان کباب ترکیه

طرز تهیه کباب بادمجان ترکیه
کباب بادمجان

در این پست از سایت با ارزش با طرز تهیه بادمجان کباب آدانا در خدمتتون هستیم.کباب بادمجان از جمله کباب های خوشمزه شهر آدانا ترکیه هست. این کباب طرفداران زیادی دارد. و حتما توصیه میکنیم که شما هم امتحان کنید. کباب آدانا نیز از جمله کباب های فوق العاده آدانا هست.

مواد لازم برای تهیه بادمجان کباب ترکیه

 • 2 کیلو بادمجان
 • 1 کیلو چرخکرده چرب
 • 250 گرم فلفل
 • 500 گرم گوجه
 • 15-20 حبه سیر

  طرز تهیه کباب بادمجان ترکیه

  ابتدا  چرخکرده را آماده میکنیم. چرخکرده را در ظرفی گذاشته و نمک،فلفل قرمز،فلفل سیاه اضافه میکنیم، اگر چرخکرده چرب نیست. دو قاشق غذا خوری روغن اضافه کنید. چرخکرده را حسابی ورز داده و 2 ساعت در یخچال استراحت میدهیم.

  بادمجان را حلقه حلقه کرده (حلقه های ضخیم) . در سینی گرد فر یا هر ظرف مورد نظر دیگری که امکان گذاشتن در فردارد. یک بادمجان و یک تکه به صورت کباب کوچک چرخکرده میگذاریم . و به ترتیب به همین شکل ادامه داده و به صورت گرد ظرف مورد نظر را پر میکنیم.
  و در نهایت در وسط سینی( جای خالی) گوجه فرنگی فلفل و سیر را به صورت خورد شده اضافه میکنیم.به ضورت شکل زیر:

  طرز تهیه بادمجان کباب آدانا
  بادمجان کباب آدانا

  در یک لیوان آب یک قاشق رب را حل کرده و روی مواد در سینی میریزیم. و در نهایت یک فنجان روغن زیتون روی مواد ریخته و در فر با دمای 220 درجه میپزیم.

نکته: روی سینی فویل کشیده و تا پختن کامل بادمجان ها با فویل میپزیم. بعد از پختن بادمجان ها فویل را حذف و نیم ساعت اجازه میدهیم تا خوب سرخ شود. نوش جان

تهیه شده توسط گروه نویسندگان سایت با ارزش

مطالب دیگر:

آدانا کباب ترکیه

 کباب قفقازی

نان آچما ترکیه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *