سرگرمیعلم و فناوری

اکسیر جوانی

اکسیر جوانی ،  دانشمندان روسی راهی برای کُند کردن روند پیری، یافته اند. آنها سرم منحصر به فردِ جوانی را از سمّ مار، ساخته اند. این مواد قادرند تا به عضلات آرامش داده و سرعت پدیداری چین و چروک را به طور قابل توجهی کاهش دهند.

اکسیر جوانی

محققان از موسسه شیمی بیو ارگانیک روسیه، توانستند از غدد بزاقی مارِ افعیِ برمه ای که تنها در ویتنام یافت می شود. سموم منحصر به فردی را بدست آورند. یوری اوتکین، رئیس آزمایشگاه موسسه شیمی بیو ارگانیک آکادمی علوم روسیه می گوید: “در طول مطالعه بر روی زهر افعی برمه ای که یک مار بسیار نادر و توسط همکاران ویتنامی به ما اهدا شده بود. توانستیم ترکیب یک پپتید و یا یک سم را شناسایی کنیم. این ماده به صورت انتخابی، انتقال تکانه ها و یا همان پالس های عصبی را، از اعصاب به عضلات، بلوکه می کند”.

برای اینکه اثربخشی تحقیقات دانشمندان روسی اثبات شود. از قورباغه های آفریقایی استفاده شد. آنها این ماده را بر روی رسپتور تخم نا بالغ این حیوانِ دوزیست، کاشتتند. و سپس واکنش آن را نسبت به اجزای سازنده زهر، مشاهده کردند. در یکی از این آزمایشات متوجه شدند که پپتید کاملا عضلات را شل و آرام کرده است. یک آزمایش دیگر نیز بر روی موش آزمایشگاهی، این فرضیه را تقویت کرده است.

اکسیر جوانی

به عقیده ی دانشمندان، این پپتید می تواند به عنوان یک ماده ی ضد پیری مفید باشد. عامل ظهور چین و چروک، عضلات صورت است. اگر بتوان آنها را شل کرد، پدیداری چین و چروک به تعویق می افتد. ایگور کاشِواروف، مدیر آزمایشگاه موسسه ی شیمی بیو ارگانیک آکادمی علوم روسیه می گوید که آنها توانسته اند روش مناسبی را برای استعمال آنها در بدن انسان، بیابند:

“ما این ماده را به صورت پودر و در غلظت مورد نظر به کِرِم، اضافه می کنیم. سپس این کرم فعال شده و چین و چروک صورت را کاهش می دهد”.

در حال حاضر تحقیقات پوستی بر روی داوطلبان آغاز شده است. در صورت موفقیت، این نه تنها یک ابزار عالی برای متخصصان زیبایی خواهد شد بلکه بر اساس ترکیبات این سم می توان یک داروی قوی مسکن ایجاد کرد.

اجداد انسان معاصر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *