اخباراخبار اجتماعی

داروهایی که در این کشور20سال حبس دارند

به گزارش  تسنیم، با توجه به اخبار مربوط به شیوع آنفولانزای خوکی در کشور گرجستان، به هموطنان که قصد سفر به این کشور را دارند توصیه شده است که جز در موارد ضروری تا اطلاع ثانوی از سفر به گرجستان خودداری کنند.

چه داروهایی در گرجستان حبس دارند
چه داروهایی در گرجستان حبس دارند

در این رابطه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آرزوی موفقیت و تندرستی برای هموطنانی که قصد مسافرت به کشور گرجستان دارند، تقاضا دارد قبل از برنامه ریزی و انجام سفر نکات مهم زیر را مورد توجه قرار دهند.

1-همه کشورها و از جمله گرجستان، تابع قوانین و مقررات خود هستند، لازم است برنامه ریزی سفر با اطلاعات کامل و کافی درخصوص این قوانین و مقررات انجام پذیرد.

2- هوشیاری هموطنان در برابر پیشنهادات اغوا کننده و اطلاعات نادرست در مورد شرایط زندگی و همه نوع فعالیت اقتصادی از جمله سرمایه گذاری در گرجستان مانع از ضرر و زیان های مادی و معنوی خواهد شد. لذا لازم است هموطنان اطلاعات کامل در خصوص سفر و قوانین و مقررات داخلی گرجستان را فقط از مبادی رسمی آن کشور اخذ کنند و در دام باندهای کلاه بردار قرار نگیرند. در این خصوص مشورت با سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس توصیه می‌شود.

3- هموطنانی که با تصور عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و با  قصد عزیمت به کشورهای عضو اتحادیه به گرجستان سفر می‌کنند لازم است بدانند این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست، بلکه در شرایط فعلی فقط توافق لغو روادید بین اتحادیه اروپا و گرجستان برقرار است که بر اساس آن صرفاٌ دارندگان گذرنامه گرجی می‌توانند بدون روادید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند، لذا اتباع سایر کشورهای مقیم گرجستان، مشمول این معافیت نیستند.

4- انجام امور اداری در گرجستان دشوار نبوده و شخصا می‌توانید از طریق مراجع رسمی و معتبر گرجی پیگیری کنید. لذا به اظهارات، وعده‌ها، تهدید و ارعاب افراد ناشناس اعتماد نکنید و قبل از هر نوع تعامل و داد و ستد در گرجستان، موضوع را  از طریق مجاری رسمی استعلام کنید.

5-در صورت مواجهه با سودجویان و کلاهبرداران به “بازرسی پلیس مالی وزارت دارائی گرجستان”  مراجعه و یا با شماره 022  ( پلیس ) تماس بگیرید.

6- هرگونه سرمایه گذاری، عقد قرارداد و دریافت و پرداخت باید به صورت رسمی و قانونی با ضمانت بانکی انجام پذیرد تا درصورت بروز مشکل با مراجعه به پلیس و نهادهای قضائی گرجستان، موضوع قابل پیگیری و استناد باشد.

7- برای انتقال ارز، فقط از طریق مجاری معتبر و قانونی اقدام کنید.

8-همراه داشتن هر نوع مواد مخدر، داروهای روانگردان و همچنین برخی داروهایی که در ایران به توصیه پزشک مصرف می‌شود، در کشور گرجستان جرم محسوب شده و موجب حبس‌های طولانی از 8 تا 20 سال و جریمه سنگین نقدی می‌شود.

فهرست داروهای غیر مجاز برای ورود به گرجستان

بر اساس اعلام مراجع ذیربط در کشور گرجستان، ورود اقلام دارویی زیر  به این کشور ممنوع می باشد و مشمول جریمه های سنگین شامل حبس های طویل المدت خواهد شد.
لذا از هم وطنان گرامی درخواست می گردد که از همراه داشتن اینگونه داروها حتی برای مصارف شخصی هنگام ورود به گرجستان اکیدا اجتناب نمایند.

   استامینوفن کدئین ( مخدر)

 clordiazpoxide( روانگردان )

 Diphenoxiylate    ( مخدر)

Clonezepam    ( روانگردان )

 Coldax    ( حاوی سودوافدرین )

Benical    ( حاوی سودوافدرین )

Sudafed   ( حاوی سودوافدرین )

 Cold stop    ( حاوی سودوافدرین )

T- dol 100    ( حاوی ترامادول )

Raydol 100    ( حاوی ترامادول )

A-ferin      ( حاوی کدئین )

Supra cold     ( حاوی سودوافدرین )

9- اکیدا توصیه می‌شود ضمن مراقبت از گذرنامه و سایر مدارک شناسایی، از سوءاستفاده از مدارک و اسناد خود جلوگیری کنید.

10 عکاسی و فیلم برداری از برخی ساختمانهای دولتی به ویژه مراکز نظامی ممنوع بوده و عواقب سنگینی به‌همراه دارد. لذا  لازم است به هنگام تهیه عکس و فیلم  یادگاری دقت لازم صورت پذیرد.

با ارزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *