سریال تاریخی

سریال تاریخی تبریز در مه قسمت23

سریال تبریز در مه به گذشته ی نه چندان دور کشور در دوره ی فتحعلی شاه قاجار، دومین شاه از سلسله قاجار و جنگهای ایران و روسیه و نیز  تاثیرگذاری نفوذ کشورهای دیگر در سیاست داخلی و خارجی ایران میپردازد.

سیاستمداران وابسته به کشورهای غربی از جمله روسیه و انگلیس و عدم تسلط پادشاه بر امور اصلی در ایران و جهان باعث تضعیف کشور و بروز جنگهای متعدد بین ایران و روسیه شده و طی عهد نامه گلستان ،ایالت گنجه و قره‌باغ، ولایت‌های شکی، شیروان، قبه، دربند، بادکوبه، داغستان و گرجستان و مناطق شوره‌گل، آچوق‌باشی، گروزیه، منگریل و آبخاز قفقاز و بخشی از سرزمین طالش تسلیم روسیه گردید، سپس  قرارداد ترکمان‌چای (اسفندماه ۱۲۰۶ خورشیدی) بر مردم ایران تحمیل شد که برپایهٔ این قرارداد، سه ایالت دیگر قفقاز، یعنی ایروان، نخجوان و بخش‌های دیگری از تالش نیز به روس‌ها واگذار گردید و حاکمیت ایران بر دریای مازندران محدودتر شد  . البته فداکاری ها و مقاومت های نائب السلطنه عباس میرزا در جنگهای ایران و روسیه به گواه حتی دشمنان ایران هم قابل تقدیر و ستایش است.

قسمت 23 سریال تاریخی تبریز در مه را در بخش ویدیو سایت باارزش تقدیم شما دوستان عزیز  میکنیم.

 

سریال تاریخی تبریز در مه قسمت 23 ،سایت فیلم و سریال خانوادگی ، سایت تماشای ویدیو ، فیلم و سریال برای کودکان و نوجوانان، در سایت ویدیو باارزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا