فوتبال ایران

گل‌محمدی: می‌خواهند از اسم پرسپولیس سوء استفاده کنند/ از قهرمانی پنجم ما می ترسند

گل‌محمدی: می‌خواهند از اسم پرسپولیس سوء استفاده کنند/ از قهرمانی پنجم ما می ترسند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، یحیی گل محمدی درباره قرنطینه تیم پرسپولیس پس از بازگشت از هند در هتل آکادمی فوتبال اظهار داشت: از پرواز هند، مستقیم با اتوبوس به این محل آمدیم و اکنون دوران قرنطینه را طی می کنیم. هنوز درباره زمان قرنطینه چیزی به ما نگفته اند. تست PCR کرونا داده‌ایم و قرار است جوابش بیاید. پس از مشخص شدن جواب می گویند برنامه ما چیست. تاکنون هیچ برنامه‌ای به ما نداده و در هتل آکادمی بلاتکلیف هستیم.

وی افزود: نمی توانیم تمرین کنیم و به خانواده‌هایمان سر بزنیم. واقعا شرایط بدی را پشت سر می گذاریم. بچه ها پس از ۲۰ روزی که مشکلات شرایط آب و هوایی سخت، استرس بازی ها و کرونا را پشت سر گذاشتند، به ایران آمدند و اینجا هم شرایط به شکلی است که مجبوریم در قرنطینه باشیم. از این امر استقبال می کنیم زیرا باید مشخص شود که همه سالم هستیم اما بلاتکلیف بودن درباره زمان برگزاری دیدارهایمان، پایان قرنطینه و تمرین و ریکاوری نکردن سبب شده اذیت شده و عصبانی شویم.

سرمربی پرسپولیس درباره کیفیت امکانات مورد استفاده در هتل آکادمی و حضور افراد متفرقه در این محل گفت: وقتی بحث قرنطینه می شود، همه مسائل باید مو به مو اجرا شود و هیچ ارتباطی بین نفراتی که در هند بودند با افراد دیگر نباشد. وقتی از هواپیما پیاده شدیم با راننده اتوبوس مواجه شدیم که مشخص نیست اکنون کجاست و آیا کسی از وی خبر دارد. این راننده نزد خانواده‌اش می رود. کارکنان هتل هم در آنجا کار می کنند و مسافران هم در هتل آکادمی حضور داشتند.

گل‌محمدی ادامه داد: همزمان با حضور ما در رستوران، مسافران هم هستند. این با نفس قرنطینه که مدنظر ما است، تفاوت دارد. اگر آلوده باشیم، به خیلی ها سرایت می‌کند ولی فقط این قرنطینه وجود دارد و آنگونه که تصور می شود نیست. متاسفانه افراد متفرقه زیادی اینجا هستند. قرنطینه یعنی به اتاقتان بروید، برای شما غذا بیاورند و ارتباطی با بیرون نداشته باشید. همان کاری که تیم الریان انجام داد. 

وی اضافه کرد: برای این تیم پس از بازگشت به قطر هتل گرفته و هر نفر یک اتاق دارد. قرار است ۱۰ روز در هتل بمانند؛ بدون اینکه ارتباطی با خارج داشته باشند‌. اسم این قرنطینه است. نمی‌خواهم از اسم دیگری استفاده کنم اما فکر می‌کنم می‌خواهند در هتل آکادمی از اسم پرسپولیس سوء استفاده کنند.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه با این تفاسیر چگونه ما ادعای کسب میزبانی مسابقات بین المللی داریم، گفت: به این موضوع مسئولان باید رسیدگی کرده و پاسخ بدهند. این ویروس وجود دارد و اگر می‌خواهیم با آن مقابله کنیم، باید پروتکل های مربوط به قرنطینه به تمام معنا اجرا شود اما در هتل آکادمی چنین موضوعی اجرا نمی شود و ما شرایط کامل قرنطینه را نمی بینیم. فقط در اینجا هستیم. اگر آلوده به ویروس بودیم، با این وضعیت تاکنون ویروس منتقل شده بود.

گل محمدی درباره اینکه باشگاه پرسپولیس همچنان معتقد است باید بازی‌های عقب افتاده استقلال قبل از دربی برگزار شود، توضیح داد: همه فوتبالی ها می‌خواهند مسابقات به شکل برابر و با نظم و ترتیب برگزار شود. همین اتفاق برای ما در نیم فصل اول رخ داد. در دربی رفت چند بازی عقب افتاده داشتیم و استقلالی ها گفتند باید تعداد بازی های دو تیم تا قبل از دربی برابر شود.

وی افزود: سازمان لیگ این حرف را خیلی خوب پذیرفت. سهیل مهدی در برنامه فوتبال برتر گفت باید روال هفته ها را حفظ کرده و جدول را دچار تقدم و تأخر نکنیم و معوقات را به ترتیب انجام بدهیم تا با نظر پرویز مظلومی همخوانی داشته باشد. در آن شرایط آب و هوایی به قائمشهر رفته و با نساجی بازی کردیم‌. زمین در آن روز مثل باتلاق بود و با ماشین های کمپرسور فاضلاب آب را از زمین بیرون کشیدند. در آن شرایط سخت بازی کرده و امتیاز از دست دادیم.

سرمربی پرسپولیس خاطر نشان کرد: سپس مقابل سپاهان هم بازی کرده و امتیاز از دست دادیم. به این مسئله تمکین کرده بودیم اما بار دیگر استقلالی ها گفتند باید بازی ما هم برگزار شود زیرا از شرایط مسابقه دور می شویم. بار دیگر سازمان لیگ برنامه را تغییر داد و همان خواسته استقلالی ها را انجام داد. همه کار برای این تیم انجام شد. اکنون باید با سپاهان و استقلال بازی کنیم و شاید سرنوشت قهرمانی لیگ در این دیدارها مشخص شود. برابری بازی ها خواسته منطقی ما است و باید شهرآورد با تعداد مسابقات برابر دو تیم برگزار شود.

گل محمدی افزود: برای چه اکنون ما نباید به ترتیب مقابل ذوب آهن، سپاهان و استقلال بازی کرده و حریف هم ابتدا مقابل نفت آبادان و شهرخودر‌و بازی کرده و سپس با ما بازی کند؟ دلیل این تصمیم را نمی فهمم. به نظر من در این وسط حق پرسپولیس را در روز روشن خیلی راحت می خورند و نمی‌دانم دلیلش چیست؟ شاید ترس از قهرمانی پنجم پرسپولیس است. در رفتار مسئولان می توانیم این ترس را ببینیم. از این بابت ناراحت هستیم. باید شرایط به شکلی باشد که تمام تیم ها با شرایط برابر، یکسان و منطقی کار کنند و تبعیضی برای هیچ تیمی قائل نشوند. ما هم مثل سایر تیم ها این خواسته معقول و منطقی را داریم.

وی اضافه کرد: می خواهیم مسابقات با نظم و ترتیب برگزار شود. خود سهیل مهدی در نیم فصل اول گفت می خواهیم به این شکل مسابقات را برگزار کنیم و اکنون هم انتظار داریم بازی‌ها با نظم و ترتیب و برگزاری دیدارهای معوقه برگزار شود. این نداشته غیر واقعی نیست و خواسته معقول و منطقی است. از باشگاه پرسپولیس هم می‌خواهم روی این موضوع پافشاری کرده و اجازه ندهد حق ۵۰-۴۰ میلیون هوادار عاشق از بین برود.

سرمربی پرسپولیس درباره منظورش از اینکه برخی افراد از قهرمانی پنجم پرسپولیس می ترسند، کیست، توضیح داد: وقتی در لیگ برابری و مساوات برقرار نمی شود شائبه ایجاد می شود.  از شروع فصل تاکنون و پس از اینکه به فینال آسیا رفتیم برنامه فشرده ای برای ما گذاشتند و مجبور کردند این برنامه را انجام دادیم. ما هم نترسیدیم و بازی کردیم. پرسپولیس در رتبه ۱۰-۹ جدول بود. این تیم چهار دوره قهرمان شده و وقتی پرسپولیس را در این جایگاه می دیدم برای ما سنگین بود. با این وجود جنگیدیم و مبارزه کردیم. انرژی مثبت هواداران هم واقعا پشت سر ما بود.

گل‌محمدی افزود: به حدی مبارزه کردیم که باز دیگر پرسپولیس را به صدر جدول آورده و به جایگاه خودش رساندیم. اکنون به جایی رسیده ایم که بازی‌های خیلی حساسی پیش رو داریم و قهرمان لیگ فکر می‌کنم در چند هفته آینده مشخص شود. درخواست مان این است که مساوات و برابری برقرار شود و هیچ تیمی از برنامه ریزی لیگ ضرر نبیند. اکنون پرسپولیس از این برنامه ضرر می بیند. قبل از بازی با الوحده به ما گفتند باید به قرنطینه برویم که سبب شد به هم بریزیم.

وی اضافه کرد: اصلا چه دلیلی داشت در آن زمان چنین موضوعی مطرح شود؟ اجازه می دادند به ایران بیاییم و سپس برنامه را می دادند اما همانجا گفتند وقتی به ایران بازگردید باید یک هفته به قرنطینه بروید. باید پس از ۷-۶ روز قرنطینه سوار هواپیما شویم، به اصفهان رفته و بازگردیم. فقط مانده بود ترکیب پرسپولیس را بدهند و تیم را ارنج کنند. تمام برنامه ها را برای ما چیده بودند. 

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: این موضوع اصلا درست نیست. سازمان لیگ نباید پیشنهاد بدهد یک هفته در قرنطینه تمرین کنید. تمام بازیکنان از لحاظ  روحی خسته هستند. باید خانواده های خود را ببینند. این روال طبیعی نیست. درخواست معقول ما این است برای برنامه ریزی مسابقات نظم و ترتیب را حفظ کنند.

گل‌محمدی درباره مطرح شدن پیشنهاد برخی باشگاه های حوزه خلیج فارس برای بازیکنانی مثل احمد نوراللهی و محمد حسین کنعانی زادگان گفت: ما هم در رسانه ها این مسائل را دیده‌ایم اما برای هیچ یک از بازیکنان پیشنهاد رسمی نیامده است. البته این نفرات از سال آینده قرارداد ندارند و امکان دارد پیشنهاد داشته باشند. خودشان تصمیم گیرنده هستند‌. از الان صحبت کردن درباره این موارد زود است. اکنون بچه ها با تمام وجودشان کار می کنند.

وی در گفت و گو با برنامه شب های فوتبالی ادامه داد: سه هفته سخت را در هند پشت سر گذاشتیم و با مشکلات زیادی به این کشور رفتیم. آب و هوای گوا خیلی سنگین و شرجی آنجا بود و ویروس کرونای جهش یافته هم در این کشور شیوع پیدا کرده بود که سبب استرس و نگرانی همه ما شد‌. بازیکنان در شرایط سختی کارشان را شروع کرده و با تمام این مشکلات و سختی ها خیلی خوب مبارزه کردند. از تک تک آنها تشکر می کنم زیرا خیلی زحمت کشیده و شرایط سختی را پشت سر گذاشتند. برای سربلندی هواداران همه چیزشان را گذاشتند و این صعود مقتدرانه را به همه پرسپولیسی ها تبریک می گویم.

.


تبلیغات در باارزش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.