فوتبال جهان

چرا گل طارمی مردود اعلام شد؟ /کارشناس داوری: مهدی بدشانس بود

چرا گل طارمی مردود اعلام شد؟ /کارشناس داوری: مهدی بدشانس بود

شب گذشته در دیدار هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا، پورتو در ورزشگاه وندامتروپولیتانو به مصاف اتلتیکومادرید رفت و به تساوی بدون گل رسید.

در دقیقه 80 روی پاس اشتباه رنان لودی، بازیکن اتلتیکومادرید به عقب، مهدی طارمی توپ را بدست آورد و به سمت دروازه زد ولی اوبلاک آن را گرفت و توپ در حال ریباند به «دست» مهدی برخورد کرد و وارد دروازه شد. ابتدا داور در لحظات ابتدایی گل را پذیرفت ولی پس از مشورت با ویدیوچک آن را مردود اعلام کرد.

چرا گل طارمی مردود اعلام شد؟ /کارشناس داوری: مهدی بدشانس بود +فیلم

«هاتگان» پس از مشورت با VAR اعلام کرد که توپ از برخورد به اوبلاک به دست طارمی برخورد کرده و این بازیکن کشورمان هر چند غیر عمد ولی با دست توپ را به سمت دروازه فرستاده است. به همین علت گل مردود اعلام شد و بازی نیز با تساوی به پایان رسید.

طبق گزارش سایت پرتغالی داور در این صحنه درست کار کرده و طارمی بدشانس بوده است. این رسانه با کارشناس اصلی خود یعنی «پائولو پریرا» در خصوص این گل صحبت کرد و کارشناس برنامه اعلام کرد که تصمیم داور درست و طارمی بدشانس بوده است.

سایت دیگری از کشور اسپانیا نوشت: علیرغم غیر عمدی بودن ، قوانین مربوط به دست ها روشن است که وقتی بازیکن مستقیماً با دست یا بازوی خود ، حتی به طور تصادفی ، یک گل در دروازه حریف به ثمر برساند ، آن گل مردود خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.