خانه / خودرو / پژو 301 سال آینده وارد بازار خواهد شد

پژو 301 سال آینده وارد بازار خواهد شد

پژو 301 در بازار ایران

هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو طی سخنانی در مراسم افتتاح خط تولید کاتالیست یورو 5 گفت: پژو 301 سال آینده با داخلی سازی 50 درصد وارد بازار خواهد شد.

یکه زارع در این مراسم گفت: با وجودی که تولد صنایع جدید از وابستگی اقتصادی کشور به درآمدهای نفتی می کاهد، نیاز مبرم به تسهیل فعالیت نهادها و انجام سرمایه گذاری در بحث تولید داریم و دولت و مجلس باید توجه ویژه ای به این امر معطوف سازند.
وی ادامه داد: قرارداد پژو یکی از مهمترین قراردادها و توافق های پسابرجامی کشور بود. در این زمینه باید قوی عمل کرده و منافع موردنظرمان را به صورت کامل از این قرارداد بدست آوریم.

مطالب دیگر:

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه افزود: چند بحث اصلی در رابطه با قرارداد پژو مدنظر قرار دارد: اول اینکه باید حداقل 70 درصد تولید صورت گرفته در چارچوب این قرارداد داخلی سازی شود. نکته بعدی اینکه صنعت قطعه سازی کشور باید بتواند طی سال های آینده که نیاز به عرضه مدل های جدید خواهیم داشت دانش و فناوری خود را به روز کند؛ چراکه در غیر این صورت با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.
یکه زارع در ادامه گفت: خودروی پژو 301 به عنوان یکی از محصولات استراتژیک قرارداد پژو، سال آینده وارد بازار می شود و اولین دوره عرضه آن با داخلی سازی 50 درصدی صورت می گیرد که امری بی سابقه است.
وی ادامه داد: محصولات تولیدی در قالب قرارداد پژو باید حداقل 30 درصد به بازارهای هدف صادر گردد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خاتمه با اشاره به بازگشت بیش از 20 هزار نیروی تعطیل شده به صنعت قطعه سازی کشور در سال 96 گفت:
شرکت ایران خودرو آماده استقبال از علاقه مندان به سرمایه گذاری در صنعت قطعه سازی بوده و فروش این سرمایه گذاران نوپا را به مدت 5 سال تضمین قطعی می کند.

منبع: ایران کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.