خانه / اخبار / پژوهشگران ما دانشمندان برتر بین‌المللی هستند

پژوهشگران ما دانشمندان برتر بین‌المللی هستند

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: در حال حاضر این دانشگاه 36 مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده دارد که با کمک 440 هیأت علمی که 17 نفر از آنها از یک درصد دانشمندان برتر بین‌المللی هستند، فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در مراسم آئین برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری این دانشگاه با اشاره به قدمت طولانی این دانشگاه گفت: دانشگاه علم و صنعت با قدمت طولانی در سال 1308 تاسیس شده که از آن زمان تا به امروز می‌توان به پیشرفت‌های مختلف آن اشاره کرد. در حال حاضر ما دارای 15 دانشکده و 3 گروه آموزشی مستقل هستیم و 36 مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده داریم که با کمک 440 هیأت علمی که 17 نفر از آنها از یک درصد دانشمندان برتر بین‌المللی هستند فعالیت می‌کنند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران اضافه کرد: این دانشگاه برای حرکت از نسل 2 به نسل 3، توسعه نوآوری و کارآفرینی را در برنامه‌های خود قرار داده است. به طوری که در برنامه سوم راهکارهایی را به مرحله اجرا گذاشت که منجر به شکل‌گیری دانشکده مدیریت شد. در واقع ما جزو دانشگاه‌هایی هستیم که برنامه‌هایی راهبردی برای حرکت به سمت جلو داریم که اکنون 4 برنامه راهبردی در این دانشگاه در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مهندسی راه‌آهن مهندس خودرو و فناوری‌های نوین جایگاه ویژه‌ای دارند، ادامه داد: ما در حوزه معاونت پژوهشی از مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم که اکنون تعداد این مراکز در سال 96 ، 23 مرکز بوده و اکنون در سال 97 به 36 مرکز تغییر یافته است.

ذاکری با اشاره به ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری در محیط دانشگاه علم و صنعت افزود: ما در حاشیه جنوب شرقی این دانشگاه منطقه ویژه علم و فناوری به نام فن راه علم و صنعت ایجاد کرده‌ایم. از سویی به تشکیل صندوق حمایت پذیر برای دانشجو پرداخته‌ایم به طوری که دانشجویانی که دارای ایده هستند می‌توانند از آن استفاده کنند. این در حالی است که ما دارای قله‌هایی هم هستیم. ما افتخار پرتاب اولین ماهواره را داشته‌ایم، دومین ماهواره را ساخته‌ایم و سومین ماهواره در حال آماده سازی است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در حوزه خودرو ما تاکنون 8 طرح کلان ملی را در دانشگاه اجرا کرده‌ایم، در بخش راه‌آهن و قطار سریع‌السیر مقدمات آن را انجام داده‌ایم که در حال حاضر می‌توانیم به خط راه‌آهن تهران- قم و اصفهان کمک کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.