اخبار کسب و کارهاارز دیجیتال

پولدارترین وکیل ایران کیست؟

پولدارترین وکیل ایران کیست؟ - تصویر 2

دانشجویان رشته حقوق پس از فارغ التحصیلی و قبولی در آزمون وکلا می توانند با تقبل انواع پرونده های کیفری و‌ حقوقی، فعالیت قضایی خود را آغاز کنند؛ البته اخذ پروانه وکالت بدان معنا نیست که شخص حتما وکیلی موفق و متمکن خواهد شد بلکه تعداد و کیفیت دعاوی سپرده شده به وی، بر شهرت و به تبع درآمد وکیل تاثیر دارد. در مقاله «پولدارترین وکیل ایران کیست؟» بررسی می کنیم که چگونه می توان به یک وکیل معروف تبدیل شد و به دنبال آن درآمد را افزایش داد.

روش های افزایش درآمد وکلا کدام اند؟

عواملی که بر جذب موکل و کسب درآمد وکلا موثر هستند، به منظور راهنمایی حقوقدانان تازه کار در ادامه مطالب شرح شده اند:

1. تخصص در زمینه ای مشخص

تجربیات ثابت کرده است که فعالیت وکیل در حوزه ای مشخص، در نهایت منجر به بیشتر شناخته شدن و افزایش درآمد وی می شود؛ موکلین نیز ترجیح می دهند تا برای حل دعوی پیش آمده، به وکیلی که در زمینه خاصی مهارت دارد مراجعه کنند. مثلا در صورت وقوع تصرف عدوانی املاک، افراد به دنبال شناخته شدن ترین وکیل ملکی بوده و بدیهی است که وکیلی که در بیشتر زمینه سرقت فعالیت می کند، جزو گزینه های موکل‌ نخواهد بود.

2. تبلیغات و بازاریابی

همانطور که مغازه داران برای جذب مشتری بیشتر دست به انواع تبلیغات می‌ زنند، بازاریابی برای شغل های خدماتی مانند وکالت نیز حائز اهمیت است؛ تبلیغات انواع مختلفی دارند که به شرح زیر است:

الف) تبلیغات سنتی:

به دلیل وابستگی این نوع تبلیغات به زمان و مکان، بازاریابی سنتی بیشتر برای مشاغل غیرخدماتی مانند اغذیه فروشی ها پیشنهاد می شود؛ چاپ و پخش تراکت در منطقه و نصب بیلبورد در مسیر راه های اصلی و محلی از جمله مصادیق تبلیغات به شیوه کهن است.

از آنجایی که متقاضیان خدمات وکالتی نسبت به سایر مشاغل کمتر اند، باید تراکت های بیشتری چاپ شود که هزینه های بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت؛ همچنین می دانیم که بیلبوردها دائما در حال تعویض اند و نمی توانند اثرگذاری مطلوب داشته باشند، بنابراین روش های سنتی برای جذب موکل پیشنهاد نمی شوند.

ب) تبلیغات مدرن:

با گذر زمان، ‌‌پیشرفت تکنولوژی و پا به عرصه گذاشتن اینترنت نوع بازاریابی نیز دچار تغییرات شد؛ به طوری که وکلا می توانند با استفاده از انواع رسانه ها و شبکه های مجازی، خدمات خود را بدون محدودیت های زمانی و مکانی‌ تبلیغ کنند. بازاریابی مدرن نیز روش های مختلفی دارد که عبارتند از:

راه اندازی وب سایت و حساب های مجازی

ساختن حساب در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام به بودجه ای نیاز ندارد؛ از آنجایی که معمولا اکثر وکلا مهارت و زمان کافی برای تولید محتوا منظم و مدیریت صفحه ندارند، باید افرادی برای رسیدگی به این وظایف استخدام و دستمزدشان نیز پرداخت شود!

راه اندازی وب سایت حقوقی روش دیگری برای جذب موکل است؛ این روش تبلیغاتی مدرن علاوه بر افرادی با مهارت بالا، نیازمند سرمایه زیادی نیز می باشد. برای بازاریابی بدین نحو، ابتدا باید دامنه و آدرسی برای وب سایت خریداری و سپس متخصصی برای طراحی سایت استخدام شود؛ همچنین اقداماتی برای اولین گزینه شدن این سایت در سرچ گوگل تحت عنوان سئو باید انجام شود.

علاوه بر دستمزدهای بالا برای سئو وب سایت، زمان زیادی (حدود 6 تا 12 ماه) برای پربازدید شدن صفحه حقوقی نیز لازم است؛ به همین دلیل، این روش بازاریابی برای شغل وکالت پیشنهاد نمی شود.

خرید جایگاه تبلیغاتی در وب سایت ها - تصویر 1

خرید تبلیغات کلیکی در سایر وب سایت ها

اگر به هر دلیلی تیم حقوقی ‌تصمیم بر تاسیس وب سایت قضایی بگیرد، باید به صورت مداوم و با فاصله زمانی مشخص، محتوا و مقاله هایی تولید و ضمن آن ها نام و تخصص وکیل تبلیغ شود؛ برای بیشتر دیده شدن مقاله های حقوقی و به تبع جذب موکل، خرید تبلیغات کلیکی از وب سایت های شناخته شده بسیار مفید واقع خواهد شد و به رشد رتبه سایت کمک خواهد کرد.

خرید جایگاه تبلیغاتی در وب سایت ها

بهترین و ارزان ترین روش تبلیغاتی مدرن، خرید جایگاه از وب سایت های شناخته شده است؛ در این روش هزینه های طراحی، تولید محتوا و سئو کاسته می شوند. وب سایت های قضایی با معرفی برترین وکلا در هر زمینه ای مانند ملک، طلاق و… در طی مقاله های مربوطه، به جذب موکل می پردازند. بنابراین وکلایی که به دنبال افزایش درآمد خود هستند، می‌توانند از سایت های حقوقی یک جایگاه تهیه کنند و با نام خود برندسازی انجام دهند.

وکیل از ما (vakilazma.com) یکی از بهترین سایت های حقوقی است که در این زمینه فعالیت می کند و به دلیل تیم خوبی که دارد، از رتبه های برتر گوگل است. بنابراین شما می توانید با هر تخصصی که دارید و در هر شهری که ساکن هستید، از این سایت جایگاه تهیه کنید و تعداد پرونده بیشتری از این طریق بگیرید و درآمد خود را افزایش دهید. برای مشاهده نمونه ای از فعالیت این سایت کلیک کنید!

3. گسترش ارتباطات انسانی:

تبادل نظر و ارتقاء روابط با سایر وکلا، کارشناسان دادگستری، قضات و سایر مقام های قضایی می تواند تاثیر بسزایی بر بازاریابی وکالت داشته باشد، چراکه ممکن است افراد مذکور، نسبت به تخصص وکیل پرونده هایی را به او پیشنهاد کنند. شرکت در تعاملات اجتماعی مانند کنفرانس های حقوقی بر آشنایی با اینگونه افراد موثر است.

4. به روز رسانی علم و دانش:

تغییر در شرایط اجتماعی و زمانه، دائما منجر به تغییر و اصلاح قوانین می شود؛ وکیل برای حصول بهترین بازدهی طی فرآیند دادرسی به دعاوی حقوقی و کیفری، باید آگاهی که نسبت به مواد و قوانین جدید دارد را دائما با مطالعه و تحقیق بروزرسانی کند.

تعهد به شغل وکالت - تصویر 3

5. تعهد به شغل:

اگر وکیل تعهد کاری داشته باشد، به صورت خودکار موکل های او افزایش پیدا می کنند؛ یعنی‌ وقتی پیگیری مداوم و نهایت تلاش وکیل توسط موکلین مشاهده می شود، آنها برای مشکلات حقوقی بعدیشان نیز به همان حقوقدان مراجعه خواهند کرد و او را به دیگران نیز معرفی می کنند.

6. برندسازی:

برندسازی برای وکلا که از طریق بستر اینترنت ممکن است، به دو شیوه انجام می شود؛ برندساز تخصصی و برندسازی جغرافیایی. در نوع اول، وکیل نامش را تحت عنوان تخصصی از طریق جایگاه وب سایت معرفی می کند؛ مثلا بهترین وکیل طلاق. در نوع دوم همانطور که از نامش آشکار است، برندسازی به واسطه مکان مشخصی انجام می شود؛ مانند بهترین وکیل تهران!

7. انعطاف در دستمزد:

برای بسیاری از موکلین علاوه بر کیفیت خدمات حقوقی، دستمزد وکیل نیز حائز اهمیت است؛ از این رو به وکلای تازه کار، انعطاف پذیری در میزان حق الزحمه تا زمان کسب شهرت و اعتبار بیشتر پیشنهاد می شود.

کلام آخر

به دلیل افزایش تعداد فارغ التحصیلان حقوق، تنها داشتن دانش وکالت برای کسب لقب بهترین و پولدارترین وکیل ایران کفایت نمی کند؛ بلکه وکلای تازه کار باید با بکار بردن انواع روش ها، سعی بر کسب شهرت و به دنبال آن، کسب درآمد باشند. از همین رو ما در این مقاله روش هایی که وکلا می توانند از طریق آن درآمد خود را افزایش دهند بررسی کردیم تا با کمک آن ها به آنچه می خواهند برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *