پلی لیست آهنگ های خارجی

پلی لیست آهنگ های د ویکند

the weeknd playlist

پلی لیست آهنگ های د ویکند

پلی لیست آهنگ های د ویکند

بیوگرافی دویکند

ایبل مکنن تسفیدر ( ملقب به The Weeknd)۱۶ فوریه ۱۹۹۰ در اسکاربرو، انتاریو، تورنتو متولد شد. او تنها فرزند ماک‌کونن و سمرا تسفی که مهاجرانی اتیوپیایی به کانادا در دهه ۱۹۸۰ بودند است.او در اسکاربورو که یک محله چندملیتی با فرهنگ‌های متنوع بود بزرگ شد در دوران جوانی، مادر او جهت تکمیل هزینه‌های خانواده مجبور به انجام دادن چندین کار که معمولاً پرستاری و پذیرایی و همچنین حضور در مدرسه شبانه است می‌شود. بعداً پدر او خانواده را رها کرد و و باعث شد مادربزرگ مادری او از او و در حالی که جوان بود مراقبت کند. این اتفاق باعث شد تا او به مانند تسلط بر زبان نخست مسلط به زبان امهری با زبان‌های سامی شود. همچنین مادربزرگ وی او را به کلیسای ارتدکس توحیدی اتیوپی می‌برد.

او در دبیرستان Samuel Hearn تحصیل کرده و سپس به West Hill Collegiate Institute می‌رود. در زمان بزرگ شدن او به آهنگ‌هایی با سبک‌های مختلف گوش می‌داده از جمله سول، quiet storm، هیپ هاپ، funk ،indie rock و post-punk.

در تورنتو، Tesfaye با تهیه‌کننده‌ای به نام جرمی روز آشنا می‌شود جرمی ایده‌ای برای dark R&B داشت و سعی می‌کند آن را به یک موسیقیدان به نام Curtis Santiago معرفی کند “روز” یکی از آهنگ‌ها را برای آبل به صورت فری استایل می‌نوازد و این سرآغاز شروع بر روی آلبوم و تهیه‌کنندگی سه آهنگ با نام‌های “What You Need”, “Loft Music” و “The Morning” و آن‌هایی که آبل روی آن‌ها رپ می‌کند ولی در آخر آن‌ها را حذف می‌کند. “روز” اجازه می‌دهد که آبل این قطعه را نگهدارد به شرط آنکه اعتبار آن‌ها به او “روز” برگردد. هرچند که آبل آن‌ها را بعدها در یوتیوب با نام ویکند منتشر می‌کند و هویت آن ناشناس می‌ماند.

مدل موهای تسفی -که تا حدی برگرفته از ژان میشل باسکیت بود- تابحال قابل تشخیص‌ترین مشخصه او بود. او در رابطه با موهایش گفت: «حفظ و نگهداری این مدل اصلاً کار سختی نیست. فقط هر چند وقت یک بار نیاز به یک شستشوی سخت دارد.» او شروع به بلند کردن موهایش در سال ۲۰۱۱ کرد و در این باره گفت: دوست دارم به عنوان یک نماد و متفاوت به یاد آورده شوم.

پلی لیست آهنگ های د ویکند

آلبوم‌های  دویکند

  • سرزمین بوسه (۲۰۱۳)
  • زیبایی پشت دیوانگی (۲۰۱۵)
  • استاربوی (۲۰۱۶)
  • آخر شب (۲۰۲۰)
  • داون اف‌ام (۲۰۲۲)
زین مالک پلی لیست بهترین آهنگها دانلود آهنگ انگلیسی بهمراه متن و ترجمه آهنگ

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *