علم و فناوری

“پارکر” رکورد نزدیک شدن به خورشید را شکست

با گذشت دو سال، کاوشگر خورشیدی “پارکر” سالم است و همچنان درست عمل می‌کند و روز گذشته در نزدیکترین فاصله از سطح خورشید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، در نزدیکترین فاصله، روز گذشته کاوشگر خورشیدی پارکر در فاصله حدود ۸.۴ میلیون مایل(۱۳.۵ میلیون کیلومتر) از سطح خورشید قرار گرفت. پارکر با سرعت ۲۸۹ هزار و ۹۲۷ مایل در ساعت(۴۶۶ هزار و ۵۹۲ کیلومتر در ساعت) در حال حرکت است.

این اولین بار است که پارکر در فاصله ۰.۱ واحد نجومی خورشید قرار می گیرد. واحد نجومی(AU) یکی از یکاهای طول است. بیشترین دوری زمین تا خورشید که نزدیک ۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ کیلومتر (۹۳٬۰۰۰٬۰۰۰ مایل) برابر با یک واحد نجومی در نظر گرفته شده‌ است.

“نور رئوفی”(Nour Raouafi) دانشمند پروژه کاوشگر خورشیدی پارکر در آزمایشگاه فیزیک کاربردی جانز هاپکینز در مریلند، گفت: پس از آخرین مدار، ما در حال بازگرداندن تمرکز خود به باد خورشیدی نزدیک به خورشید هستیم. ما همیشه فکر می‌کنیم آیا هرچه نزدیک و نزدیکتر می‌شویم چیز جدیدی خواهیم دید؟

“یانپینگ گو”(Yanping Guo) یکی از محققان این مطالعه خاطرنشان کرد که کمک‌های گرانشی بزرگترین کاهش سرعت مداری ماموریت را از زمان پرتاب فراهم و سرعت برداری فضاپیما را هشت هزار و ۴۳۸ مایل در ساعت(۱۳هزار و ۵۷۹ کیلومتر درساعت) تنظیم می‌کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.