--
برترینسرگرمیمطالب جالب

ورود آقایان به این جزیره کلا ممنوع است

ورود آقایان به این جزیره کلا ممنوع است

ورود آقایان کلا ممنوع
ورود آقایان کلا ممنوع

جزیره اي در فنلاند وجود دارد که همه ی ساکنین آن زن هستند و هیچ مردی حق ندارد که به این جزیره قدم بگذارد و زندگی کند.فمنیست هاي دوآتشه به دنبال جایی برای گذراندن تعطیلات هستند که به هیچ وجه مجبور به رویارویی با مردها نباشند، اگرچه تا کنون یافتن چنین مکانی سخت بود ولی اکنون در جزیره مطلقا زنانه «سوپرشی آیلند» – «SuperShe Island» که جزیره کوچکی در نزدیکی سواحل فنلاند است، چنین مکانی در دسترس هست.

 

سوپرشی آیلند، زایده تخیل یک کارآفرین امریکایی به نام کریستینا روت است که تصمیم گرفت روی ساخت یک اقامتگاه مطلقا زنانه سرمایه گذاری کند.این کارآفرین متوجه شد که ممکن است حضور مردان درکنار زنان موجب حواس پرتی انها شود. وی درطول گذراندن تعطیلاتی در کالاباساس- کالیفرنیا و در نزدیکی یک مزرعه در مالیبو متوجه شد تمرکز بیشتر زنان روی مردان است تا به خودشان، بنابراین ایده ی یک اقامتگاه کاملا زنانه به ذهن او خطور کرد،جائیکه مسافران آن بدون توجه به مردان به استراحت بپردازند.

البته کریستینا توضیح داد وی از تعطیلات خود درکنار زنان و مردان لذت برده و هیچ نظر مخالفی با مردان ندارد ولی احساس کرد که اقامتگاهی مختص خانمها و بدون حضور مردان نیاز است، جائیکه زنان به آسانی استراحت کرده و فقط متوجه خودشان باشند.

 

جزیره ویژه بانوان در ایسلند
جزیره ویژه بانوان در ایسلند

 

سوپرشی آیلند تنها یک ایده ی جالب بود تا آنکه کریستینا از یک تکه زمین کوچک در خارج از سواحل فنلاند بازدید کرد.کریستینا عاشق یکی از مردان محلی آنجا شد و وی مدام به او میگفت که چه جزیره زیبایی را برای فروشگ ذاشته اند، ولی در ابتدا وی علاقه اي به خرید زمین نداشت.

جزیره سوپر شی فنلاند
جزیره سوپر شی فنلاند

 

والدین او یک جزیره در آرچیپلاگو داشتند و او مدام به من می‌گفت ، جزیره کناری برای فروش است. منم می گفتم علاقه اي به خرید ندارم، چون بتازگی یک زمین زیبا در تورکس و کایکوس «جزایری در اقیانوس اطلس»خریده ام.

ولی پس از آنکه از جزیره بازدید کرد، مجذوب موقعیت جنگلی و بکر آن شد و آنرا خرید. این جزیره یک مکان کاملا ایده آل برای یک اقامتگاه زنانه محسوب می شد، بنابر این وی تصمیم گرفت ایده خودرا به واقعیت تبدیل کند.

این جزیره با داشتن ده کلبه ، پذیرای مهمانان خانم است. همچنین جلسات آشپزی و بدنسازی روزانه همراه با کلاس هاي یوگا و مدیتیشن نیز در آن مهیا شده است ولی روت قصد دارد دیگر فعالیت هاي مورد پسند خانمها را نیز به آن اضافه کند.

جزیره سوپر شی ویژه خانمها فنلاند
جزیره سوپر شی ویژه خانمها فنلاند

با ارزش

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن