علم و فناوری

نگاهی به اجزای “سیستم پرتاب فضایی” ناسا

نگاهی به اجزای “سیستم پرتاب فضایی” ناسا

ناسا اخیرا با انتشار چند تصویر، از ورود آخرین قطعه موشک “سیستم پرتاب فضایی” به مرکز فضایی کندی در فلوریدا خبر داد.

به گزارش ایسنا، برنامه “آرتمیس”(Artemis) یک برنامه پرواز فضایی انسانی بین‌المللی با تامین بودجه از جانب دولت ایالات متحده است که هدف آن فرود آوردن اولین زن و یک مرد دیگر روی کره ماه در منطقه قطب جنوب ماه تا سال ۲۰۲۴ است.

 برای پرتاب این ماموریت به سوی ماه از موشک ناسا موسوم به “سیستم پرتاب فضایی”(SLS) استفاده خواهد شد.

ناسا با انتشار این تصاویر نوشت: پس از اتمام موفقیت آمیز آزمایشات Green Run در مرکز فضایی استنیس در می سی سی پی، مرحله اصلی موشک به خانه جدید آن منتقل شد. چندی پیش آزمایش موتورهای هسته‌ موشک در “سیستم پرتاب فضایی”(SLS) در مرکز آزمایش ناسا در می‌سی‌سی‌پی‌ انجام گرفت. این تاسیسات به‌گونه‌ای طراحی شده که این موشک قدرتمند را در هنگام روشن‌شدن موتورها در جای خود ثابت نگه ‌دارد. این آزمایش، پایانی برای مجموعه آزمایش‌های هشت مرحله‌ای موسوم به “green run” بود. این آزمایش‌ها برای نشان دادن قابلیت‌های موشک در فضا و آماده کردن آن به صورت تئوری برای یک پرتاب واقعی انجام شدند.

این مرحله اصلی با طول ۲۱۲ فوت، بزرگترین مرحله موشکی است که تاکنون ساخته‌ایم. این مرحله در ۲۷ آوریل سفر ۹۰۰ مایلی خود را با بارج Pegasus به پایان رساند. پس از ورود، مرحله اصلی سیستم پرتاب فضایی تخلیه شد و به ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه کندی، منتقل شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.