خانه / اخبار / ناسا ماهواره های تازه به هوا پرتاب کرد

ناسا ماهواره های تازه به هوا پرتاب کرد

ناسا با طراحی راکت های کوچک تر قصد دارد برای پرتاب ماهواره های کوچک موسوم به کیوب ست از روش های جدید و مقرون به صرفه تری استفاده کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، استفاده از این روش پرتاب ماهواره های کوچک کیوب ست را همراه با تجهیزات شخصی مورد نیاز در هر بار پرتاب ممکن می‌کند.

در اولین دور پرتاب ماهواره های کیوب ست بدین شیوه ناسا 13 ماهواره از این دست را با استفاده از یک راکت به مدار زمین فرستاد. راکت یادشده توسط شرکت راکت لب تولید شده که از جمله شرکت های نوپای پیشتاز در حوزه فعالیت های فضایی است.

شرکت راکت لب در سال 2013 فعالیت های خود را آغاز کرد تا بتواند راکت هایی سبک تر و ساده تر را برای پرتاب به فضا آمده کند. بسیاری از راکت های تولیدی این شرکت دارای اجزایی هستند که با چاپگرهای سه بعدی تولید شده اند و همین امر فرایند تولید را ارزان تر و سریع تر می کند.

خلاقیت های این شرکت راه را برای پرتاب ماهواره های متنوعی به فضا هموار کرده و قرار است در آینده نزدیک برخی ماهواره های آموزشی و تجاری نیز توسط راکت های شرکت مذکور به مدار زمین منتقل شوند. برخی از ماهواره های کیوب ست موجود توسط دانشجویان کشورهای مختلف تولید شده اند. ماموریت های مذکور در سال 2019 هم ادامه خواهند یافت.

خرید از سایتهای خارجی ایران شیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.