ارز دیجیتال

قیمت لحظه ای دای DAI و چارت از ابتدا

قیمت لحظه ای دای DAI و چارت از ابتدا

رمزارز دای (Dai) یک استیبل کوین است که به پشتوانه ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز ساخته شده. دای برخلاف تتر با پشتوانه دلار آمریکا ساخته نشده‌است و بربستر بلاکچین اتریوم منتشر شده‌است. دای (Dai) یک رمزارز غیرمتمرکز است. قیمت توکن DAI معادل ۱ دلار است و از طریق مکانیسم‌های قیمت‌گذاری خودکار که در قراردادهای هوشمند تعبیه شده‌است، حفظ می‌شود.قیمت لحظه ای دای DAI و چارت از ابتدا

Dai یک رمزارز پایدار است و هدف آن حفظ ارزش از طریق سیستم خودکار قراردادهای هوشمند در بلاکچین(Ethereum) است؛ که تا حدِ ممکن نزدیک به یک دلار ایالات متحده باشد. Dai توسط (MakerDAO) یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) متشکل از صاحبان توکن حکومتی (MKR)، نگهداری و تنظیم می‌شود؛ که ممکن است به منظور اطمینان از ثبات آن، در مورد تغییر برخی پارامترها در قراردادهای هوشمند خود رأی‌گیری کند.

دای از طریق وام و بازپرداخت وام بدون وثیقه ایجاد می‌شود؛ که توسط قراردادهای هوشمند MakerDAO در قالب یک برنامه غیرمتمرکز تسهیل می‌شود. کاربرانی که اتر (یا سایر ارزهای رمزپایه پذیرفته شده به عنوان وثیقه) را واریز می‌کنند می‌توانند در مقابل ارزش سپرده‌های خود وام بگیرند. نسبت وثیقه‌گذاری برای آتریوم در حال حاضر ۱۵۰٪ تعیین شده‌است، یا به عبارت دیگر، سپردن اتریوم به ارزش ۱۵۰ دلار به شما اجازه می‌دهد تا ۱۰۰ دای (تقریباً معادل ۱۰۰ دلار) وام بگیرید. چنانچه ارزش وثیقه به زیر این نسبت کاهش یابد، وام‌ها می‌توانند به صورت خودکار توسط قراردادهای هوشمند منحل شوند. از طرف دیگر، اگر ارزش آن افزایش یابد، می‌توان دای اضافی را وام گرفت.
قیمت لحظه ای دای DAI و چارت از ابتدا


قیمت لحظه ای اتریوم به تتر

قیمت لحظه ای بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *