ارز دیجیتال

قیمت دسنترالند MANA همین الان چند تتر است؟

قیمت دسنترالند MANA همین الان چند تتر است؟

دیسنترالند  Decentraland یک پلتفرم واقعیت مجازی سه بعدی غیرمتمرکز است که از بلاک چین آتریوم استفاده می‌کند. در فوریه 2020 برای عموم باز شد، و توسط بنیاد غیرانتفاعی دیسنترالند (Dao) نظارت می‌شود.

دیسنترالند یک جامعه و دنیای مجازی مبتنی بر فناوری بلاک چین است. در پروژه دیسنترالند کاربران به توسعه و خرید قطعات زمین، آثار هنری و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) می‌پردازند. اعضاء همچنین در سازمان مستقل غیر متمرکز (DAO) این پلتفرم شرکت می‌کنند. ارز دیجیتال محلی این دنیای مجازی مانا (MANA) نام دارد و تمام دارایی‌های داخل بازی، روی بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کنند.

همانطور که گفته شد بازی دیسنترالند در دنیای متاورس انجام می‌شود، این بازی به کاربران امکان خرید و فروش ملک و لباس و… را می‌‎دهد و کاربران می‌توانند یک زندگی دیجیتالی برای خود ایجاد کنند و از طریق ارزهای مجازی کسب درآمد کنند. دیسنترالند بر روی بلاکچین بستر اتریوم فعالیت می‌کند. بر این اساس، ممکن است هزینه ملک و دارایی ها مقداری گران باشد، اما کاربران با ساخت و یا خرید ملک در دیسنترالند می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند و با فروش آن ها سود زیادی به دست بیاورند. پس از تاسیس DAO، این بازی به صورت غیرمتمرکز ایجاد شد که این ویژگی یکی از دلایل محبوبیت این بازی است؛ چراکه نهاد یا سازمانی روی آن تمرکز ندارد.قیمت دسنترالند MANA همین الان چند تتر است؟

در ابتدا بازی دیسنترالند شامل سه توکن می‌شود:

اولین توکن مانا (Mana) نام دارد که به عنوان پول اصلی در دیسنترالند استفاده می‌شود این توکن روی بستر ERC20 است و در واقع برای خرید و فروش ملک از این توکن استفاده می‌شود. تعداد این ارز در بازار ارزهای دیجیتال محدود است، حدودا 2.1 میلیارد واحد است که 1.9 میلیارد واحد وارد بازار شده، این محدود بودن به خاطر جذب کاربر برای ورود به بازی دیسنترالند است.

توکن های دیگر لند (Land) و استیت (State) نام دارند که به صورت NFT ( توکن غیرمثلی) هستند، توکن لند روی بستر ERC721 است. برای استفاده از توکن لند باید زمین هایی به نام LAND خریداری کرد و بعد از خریداری، کاربران می‌توانند در آن زمین ها مشغول ساخت و ساز شوند. کاربران همچنین می‌توانند زمین‌های خریداری شده خود را به یک واحد توکن Estate متصل کنند و قدرت رای قطعات زمین خود را زیاد کنند.

برای بررسی قیمت رمزارزهای مختلف میتوانید وارد قسمت رمزارز سایت بارزش شوید .

قیمت دسنترالند MANA همین الان چند تتر است؟قیمت اکسی‌اینفینیتی AXS همین الان چقدر است؟

قیمت ماتیک MATIC همین الان چقدر است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *