خانه / اخبار / قیمت جهانی طلا 24 آذر 97

قیمت جهانی طلا 24 آذر 97

آیا سیر نوزلی قیمت جهانی طلا ادامه خواهد داشت؟

در حالی که به دنبال انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا در آستانه نشست هفته آینده فدرال رزرو ارزش دلار افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه به پایین ترین رقم در طی بیش از یک هفته گذشته رسید.

قیمت جهانی طلا 24 آذر 97

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا در آستانه نشست هفته آینده فدرال رزرو ارزش دلار افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه به پایین ترین رقم در طی بیش از یک هفته گذشته رسید و در مسیر ثبت بیشترین کاهش هفتگی در طی بیش از یک ماه اخیر قرار گرفت.

قیمت جهانی طلا امروز 1397/9/24

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.24 درصد کاهش به 1239 دلار و 2 سنت رسید. در اوایل جلسه دیروز قیمت فلز زرد به پایین ترین رقم از 4 دسامبر یعنی 1232 دلار و 39 سنت رسید. قیمت طلا در این هفته حدود 0.8 درصد کاهش یافت. قیمت طلا ی آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه 0.48 درصد افت داشت و به 1241 دلار و 40 سنت رسید.

پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان هزینه کرد مصرف کنندگان آمریکایی افزایش یافته و تولیدات صنعتی در ماه نوامبر تقویت شده است، ارزش دلار به بالاترین رقم 19 ماه گذشته رسید.

سوکی کوپر، تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در بانک استاندارد چارترد در این باره گفت: «تقویت دلار بر تمام بازارها تاثیرگذار بوده است. عامل اصلی تحولات قیمتی در روزهای آینده انتظارات بازارها از موضع فدرال رزرو خواهد بود.»

بازارها در انتظار نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا در روزهای 18 و 19 دسامبر هستند که احتمالا در طی آن نرخ بهره افزایش خواهد یافت. اما تمرکز اصلی روی چشم انداز افزایش نرخ بهره در سال 2019 خواهد بود.

رونان مانلی، تحلیلگر فلزات گرانبها گفت: «با توجه به در پیش بودن نشست فدرال رزرو در هفته آینده، هرگونه افزایش قیمت طلا در نتیجه تقویت ارزش دلار خنثی خواهد شد.

مطالب مرتبط:

-دلار 9 هزاری شد!/صف فروش طولانی مقابل صرافی‌های

-علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند

-پیش فروش پراید و تیبا آغاز شد!

baarzesh.net

سایت باارزش

2 نظر

  1. فکر کنم قیمت طلا باز هم کاهش پیدا کنه!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.