خانه / اخبار / قیمت آجیل شب یلدا چند ؟

قیمت آجیل شب یلدا چند ؟

رئیس اتحادیه خشکبار در مورد قیمت آجیل گفت : قیمت متوسط هر کیلو آجیل شب یلدا حدود 66 تا 110 هزارتومان تعیین شده است.

مصطفی احمدی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت:هرچند آجیل و خشکبار به دلیل تعدد اقلام و درجه بندی‌های متفاوت آن قابل قیمت گذاری نیست، اما امسال آجیل شب یلدا را براساس دو کیفیت به جهت رفاه حال مردم و همچنین نظارت بهتر بر بازار، قیمت‌گذاری کرده‌ایم که این رقم در عمده فروشی‌ها بین 60 تا 100 هزارتومان است.

قیمت آجیل شب یلدا چند ؟

قیمت آجیل شب یلدا چند ؟

وی بابیان اینکه به این نرخ، ده درصد سود خورده فروشی اضافه خواهد شد گفت: براین اساس قیمت هر کیلوگرم آجیل شب یلدا با پوست بین 66 تا 80 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم آجیل شب یلدای مغز 80 تا 110 هزار تومان در خرده فروشی‌ها تعیین شده است.
احمدی اضافه کرد: با این حال ممکن است این قیمت‌ها در برخی آجیل فروشی‌های برند که محصولات با کیفیت تری عرضه می‌کنند گران‌تر باشد که البته این افزایش حداکثر ده درصد بیشتر از قیمت مصوب است.

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروش کاهش تولید به دلیل سرمازدگی و همچنین نوسانات قیمت ارز را دو عامل عمده در افزایش قیمت آجیل و خشکبار عنوان کرد و افزود: از سال گذشته تا کنون بطور میانگین قیمت آجیل و خشکبار 80 درصد افزایش یافته است.
وی افزود: نباید در شرایطی که همه قیمت‌ها از سال گذشته تاکنون در پی نوسانات نرخ ارز، روند افزایشی داشته است، بازار شب یلدا و قیمت آجیل و خشکبار ارزان باشد، اما برای این‌که همه مردم بتوانند این محصول را برای سفره‌های یلدای خود تامین کنند، قیمت کف و سقف نیز برای آجیل و خشکبار تعیین کرده‌ایم.
احمدی با اشاره به این‌که 10 قلم انواع خشکبار و آجیل در آجیل شب یلدا تامین شده است، گفت‌: هیچ کمبودی در تامین آجیل مورد نیاز مردم وجود ندارد و مردم به راحتی می‌توانند اقلام مورد نیازخود را خریداری کنند.

مطالب مرتبط:

-دلیل تغییرات قیمت سکه و ارز طی دیروز دوشنبه 26 آذر چه بود؟

-پیش فروش فوری 3 محصول ایران خودرو آغاز شد + جدول

-منطقی: در زمینه تکنولوژی هوا و فضا در رتبه یازدهم دنیا هستیم

baarzesh.net

سایت باارزش

خرید از سایتهای خارجی ایران شیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.