اخباراخبار ورزشیفوتبال ایران

فکری: از غفوری انتظار بیشتری دارم/عکس مصدومیت دیاباته موجود است/ جایگاه بالاتری برای استقلال می خواهم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، محمود فکری بعد از جلسه‌ با مدیران استقلال در ساختمان باشگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه‌ای که الان با مددی داشتم بیشتر در مورد مشکلات مالی و پشتیبانی بازیکنان بود و یک سری اختلاف نظر که بین بازیکنان و باشگاه بوده است. در خصوص این مسائل صحبت شد و اینکه چقدر بازیکنان دریافت کردند و چقدر طلب دارند برای این فصل.

وی افزود: مددی قول داد این هفته سر تمرین بیاید تا ارتباط‌ها بیشتر و بهتر شود. همه یک مجموعه هستیم و مکمکل یکدیگر هستیم. نتیجه‌ای که می‌گیریم باعث موفقیت همه می‌شود، همه در یک کشتی نشسته‌ایم و باید سوء تفاهم‌ها برطرف شود.

سرمربی استقلال در مورد اینکه ظاهرا باید ارتباط بهتری با برخی بازیکنان پیدا کند چون شب گذشته برخی بازیکنان از او انتقاد کردند، گفت: شاید این صحبت این بیشتر ساخته ذهن شما دوستان باشد. اصلا چنین چیزی نبوده است که ما بخواهیم تکذیبش کنیم. شما و  برخی از دوستان‌تان کارتان را خوب بلدید. آنهایی که کارشان را می کنند توجهی نمی‌کنند که این گونه مسائل را تکذیب کنdم یا نکنم، من هم به این مسایل توجهی نمی‌کنم.

فکری خاطرنشان کرد:از هواداران می‌خواهم به این شایعات دروغ‌ها توجهی نکنند. این‌ها افرادی هستند که هر روز یک مساله درست می‌کنند  و خوبِ استقلال را نمی خواهند. در مصاحبه ای که در زمین نفت انجام دادم گفتم داستان همان قوم‌ها است، هرکاری کنیم یک داستانی درست می‌شود. حقیقتا باید مشکلات مالی بازیکان برطرف شود. مدیریت و هیات مدیره تلاش می کند تا این مشکلات برطرف شود. مشکلات پشتیبانی و اختلاف نظر‌ها  و سوء تفاهمات در پرداختی‌ها هم باید حل شود. پیش از این هم اختلافی بین قرارداد با مدیریت قبلی باشگاه بوده  که آن هم باید حل شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه بازیکنان تنها 15 درصد پول گرفته اند تصریح کرد: باشگاه در حال بررسی وضعیت قراردادها است تا هم پرداختی‌های فصل قبل و هم پرداختی‌های این فصل انجام شود. به نیم فصل رسیدیم و پرداختی‌ها باید به 50 درصد برسد. باشگاه استقلال همیشه کمی از پرداختی‌ها عقب بوده و این را من و بازیکنان می‌دانیم اما اختلاف پرداختی نباید اینقدر زیاد باشد.  همه تلاش در حال انجام شدن است تا مشکلات حل شود.

فکری در خصوص اینکه آیا هیات مدیره اراده‌ای برای حل مشکلات دارد یا نه گفت: من را زیاد وارد بحث هیات مدیره و این داستان‌ها نکنید بهتر است.در مورد تاکتیک هم خیلی تیم ها بحث مالکیت بازی را وسط می کشند اما  دیروز شما دیدید ما رکورددار مالکیت بازی بودیم.  در بحث پاس دادن، نظم دفاعی و حمله خوب هستیم و رکورد خودمان را شکستیم. شما مطمئن باشید دوستان الان دنبال داستان‌های دیگری هستند چون می بینند این بحث ‌ها از مد افتاده است. آنها سعی دارند طرفداران را به فضای دیگری بکشند. انشاءالله بازیکنان و کادرفنی حواس‌شان جمع و مدیران باشگاه و هواداران هم حواس‌شان جمع باشد.

وی ادامه داد: از شروع فصل در صدر جدول بوده‌ایم، باز هم تاکید می کنم آنچه من و کادر فنی می‌خواهیم هنوز اتفاق نیفتاده و در تلاشیم نقاط ضعفمان را برطرف کنیم. تیم روز به روز و هفته به هفته شرایط بهتری پیدا می‌کند. من به این چیزها قانع نیستم و جایگاهی بیشتر و بالاتر را می‌خواهیم آن هم در کنار نتیجه‌گیری. خدا را شکر در کنار این مسائل نتیجه هم می گیریم. باز هم تاکید می کنم هواداران بازیچه دست برخی بدخواهان استقلال نشوند. متاسفانه در این چند وقت بازیچه شده‌ایم و فضای خوبی به وجود نیاوردیم. ان شالله مدیران باشگاه باید حمایت بیشتری کنند و ما هم تلاش بیشتری انجام دهیم.

فکری در مورد اینکه آیا فهرستی به باشگاه برای جذب و کنار گذاشتن بازیکنان داده است، گفت: لیست داده ام اما ما بازیکن مازاد نداریم چون اگر به بازی‌های آسیایی برسیم همه بازیکنان را نیاز داریم. اگر بتوانیم بازیکنان مد نظرمان را بگیریم خوب است. هم در فهرست زیر 23 سال و هم در فهرست بازیکنان بزرگسال جا داریم و برای این فصل با تکمیل لیست، جذب بازیکن کافی است و باید ببینیم برای فصل های بعد در خدمت استقلال هستیم یا نه.

سرمربی تیم استقلال در مورد وضعیت دیاباته و اینکه شایعاتی در مورد بازی نکردن وی مطرح شده است اظهار داشت: عکس مصدومیت دیاباته و ام ار آی او وجود دارد و پزشکان هم در موردش توضیح دادند.خوشبختانه در عکس که نمی‌توانم پاره شدگی را به وجود بیاورم. این بازیکن امروز هم به تمرین آمد اما چون در سالن تمرین می‌کردیم او را فرستادیم تا فیزیوتراپی کند.

فکری با بیان اینکه قرار بود فقط در مورد جلسه امروز بپرسید، در خصوص عدم حضور غفوری در تمرین امروز گفت: ووریا امروز با پزشکان تیم تماس گرفت که سرما خورده و ما هم این را قبول کردیم.

وی  در خصوص اتفاقات شب گذشته در بازی با نساجی عنوان کرد: مسایل شب گذشته چه بوده؟ بعد از بازی آن اتفاق رخ داد ولی برخی مواقع در مسابقه از این مسائل رخ می دهد. من از ووریا غفوری به عنوان کاپیتان بیشتر توقع دارم. او همیشه تیم را جمع می‌کرد و بزرگی می‌کرد ولی در این جور مواقع انتظار می‌رود که صبوری بیشتر داشته باشد. او هم انسان است و جایی خسته و عصبانی می‌شود اما تاکید می کنم فشار روی بازیکنان‌ما وجود دارد.ما  باید عزم‌مان را جزم کنیم که در نیم فصل دوم اگر تقدیر بر این بود در خدمت استقلال باشیم با هوشیاری عمل کنیم.

فکری در مورد اینکه با این اظهار نظر مشکوک صحبت می‌کند، گفت: خدا انصاریان و میناوند را بیامرزد. کسی از فردای خودش خبر ندارد، ما هم همین شکل هستیم. اگر عمری باقی بماند و قسمت باشد در خدمت  استقلال هستیم. تمام تلاشمان را می‌کنیم که به استقلال خدمت کنیم. این توانایی را از روز اول در خودم می‌دیدم و این امروز بیشتر به من ثابت شده است. اگر استقلالی‌ها کمک کنند و پشتم باشند با کمک هم اتفاقات خوبی را رقم می‌زنیم.

وی در مورد شرایط زمین نامناسب تمرین استقلال گفت: وقتی مدیریت باشگاه ثبات نداشته باشد از این اتفاقات می افتد. از الان باشگاه باید به فکر زمین تمرین برای فصل آینده باشد. ما زمین نفت را با کمک دوستان گرفتیم اما مدتی زیر کشت می‌رود و چون آنجا را نداریم و به همین دلیل باید  زمین را عوض کنیم، زمین خوب در این فصل پیدا نمی‌شود. در این چند روز در مجموعه انقلاب به جای کود شیشه و آجر پاره و سرامیک می دیدیم.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.