اخبار ورزشیفوتبال ایران

فارس من| نیاز ادارات استانی ورزش به هدایت و نظارت فراگیر

به گزارش .خبرگزاری فارس، به دنبال ثبت سوژه «ضرورت استیضاح وزیر ورزش» توسط مردم در سامانه «فارس من»، خبرنگار فارس به بررسی و پیگیری این موضوع پرداخت

ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها، مسئولیتی سنگین برای رشد و توسعه ورزش در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور دارند که بعضا دسترسی به امکانات و ظرفیت ها نیز بسیار پایین است. عملکرد و بازدهی مدیران کل ورزش و جوانان در هر استانی به طور کامل مشهود است و می توان ارزیابی دقیقی از آن داشت. متاسفانه برخی مدیران ورزش در این اواخر نه تنها کمکی به توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در شهرهای مختلف نکرده‌اند؛ بلکه به نوعی مانعی در راه توسعه آن بوده‌اند که موجب عقب نگاهداشتن ظرفیت ها و توانمندی ها شده اند.

در گذشته که سازمان تربیت بدنی داشتیم، مدیران کل فعالیت محدودتری داشتند و پاسخگویی در آنها نیز به مراتب کمتر بود اما اکنون با تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش، مدیران استان‌ها باید به مراجع و نهادی مختلفی پاسخگو باشند. متاسفانه شاهدیم برخی از مدیران ورزش نه تنها به وظایف سازمانی خود به خوبی عمل نمی‌کنند؛ بلکه با انجام تخلفاتی دور از ذهن، باعث خدشه‌دار شدن ورزش استان می‌شوند.

در سال‌های اخیر شماری از مدیران ورزش و جوانان استان ها به دلیل تخلفات مختلف، بازداشت شده و مجبور به ترک سمت خود شده اند. در این زمینه انتظار می‌رود که وزارت ورزش و جوانان نظارت و کنترل دقیق‌تر و بهتری روی مدیران زیرمجموعه خود در استان‌ها داشته باشند و همه چیز را بر روی دوش نهادهای نظارتی نگذارند. 

انتخاب و گزینش‌های بهتر می‌تواند شرایط را برای بهبود و پیشرفت ورزش در استان‌ها بیشتر فراهم کند. به راستی، دلیل این حجم از تخلف در مجموعه‌ای که قرار است رشد جسمی و معنوی جوانان این مرز و بوم را برعهده داشته باشد، بایستی مورد ارزیابی و تحلیل قرار گیرد. بر وزارت ورزش و جوانان است که با بررسی و انجام یک کار کارشناسی، زمینه ها و علل وقوع چنین تخلفات و ناکارآمدی ها را از بین برده و موجب رشد و توسعه ورزش در استان های مختلف شود.

“باارزش” به نقل از “فارس”/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن