سلامت

عادت های صبحگاهی افراد منظم

عادت های صبحگاهی افراد منظم ، متخصصان معتقدند که اگر از سایر افراد خانواده 10 تا 15 دقیقه زودتر بیدار شوید می‌توانید از این دقایق به نفع خود استفاده کرده و کارهای موردعلاقه خود را انجام دهید.

عادت صبحگاهی افراد منظم

 افراد منظم اولین افرادی هستند که از خواب بلند می‌شوند

آن‌ها فوراً تلفن همراه خود را چک نمی‌کنند

بهتر است تلفن همراه خود را با خود به رختخواب نبرید. اگر به‌محض بیدار شدن تلفن همراه خود را بردارید در ایمیل‌ها، صفحات اجتماعی و مطالب بیهوده غرق می‌شوید و دقایق ارزشمند صبحگاهی خود را تلف می‌کنید. به‌جای آن در تخت نشسته و 30 ثانیه نفس بکشید.

آن‌ها کارهایی که دوست دارند را انجام می‌دهند (برای مدت کوتاه)

در 10 دقیقه اولیه صبح می‌توانید کارهای موردعلاقه خود مانند مدیتیشن، یوگا و گوش دادن به موسیقی را انجام دهید. اپلیکیشن های مختلفی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید برنامه‌های خود را زمان‌بندی کنید.

آن‌ها به ترتیب کارهایشان را انجام می‌دهند

همان‌گونه افراد منظم که مسواک زدن و دوش گرفتن را به ترتیب انجام می‌دهید و به یک عادت تبدیل شده‌اند، می‌توانید عادت‌های دیگر خلق کنید، زیرا در حافظه‌تان ماهیچه‌های جدید خلق می‌کنند. هرچقدر برای انجام یک کار بیشتر تلاش کنید برای هر مرحله آن کمتر فکر خواهید کرد. چیزی که برای بار اول یک چالش باشد برای دومین بار به یک عادت طبیعی تبدیل می‌شود.

آن‌ها برای یک روز موفق سه مورد را مشخص می‌کنند

لورا واندرکام نویسنده کتاب “افراد موفق پیش از صبحانه چه کارهایی انجام می‌دهند” معتقد است که، “ افراد منظم از قبل به روزشان فکر می‌کنند. به این فکر می‌کنند که چه چیزی باعث خوشحالی‌ام خواهد شد؟ اگر در آن روز اتفاق خاصی نیفتد سه مورد را برای خود مشخص می‌کنند با باعث خوشحالی‌شان شود. سپس برای انجام آن‌ها، نحوه انجامشان و زمان انجام گیری برنامه‌ریزی می‌کنند

آن‌ها تنها به ایمیل‌های انتقادی پاسخ می‌دهند

زمانی که لپ‌تاپ خود را روشن کرده و در دست گرفتید تنها کارهای مهم را انجام دهید. در این صورت در حین انجام کارهای دیگر بار آن وظایف بر دوشتان سنگینی نخواهد کرد.

آن‌ها اهداف صبحگاهی واقع بینانه مشخص می‌کنند

هر بار یک هدف مشخص کرده و پیش از تکمیل آن به سراغ هدف دیگر نروید. اگر بخواهید همه‌چیز را به‌یک‌باره انجام دهید آن‌وقت نمی‌توانید آن را به یک عادت تبدیل نمایید. این کارهای روزانه باید به بخش روتین زندگی‌تان تبدیل شود و به همین دلیل باید کارهای مهم را انتخاب کنید. اگر کارهای مهم دیگری دارید بهتر است آن‌ها را تا جای ممکن تسهیل نموده و آن‌ها را در قسمت‌های مختلف زمان‌بندی‌تان قرار دهید.

آن‌ها از شب قبل غذا آماده می‌کنند

اگر از شب قبل صبحانه و نهار خود را آماده کنید، در این صورت دیگر لازم نیست صبح روز بعد زمان خود را به انتخاب صبحانه و نهار تلف کنید یا محتویات یخچال خود را بررسی کنید.

آن‌ها به لیست وظایفشان پایبند هستند

بسیاری از متخصصین معتقدند که باید یک لیست وظایف داشته باشید. سپس می‌توانید آن را بر اساس وظایف دیگر خود طبق بندی کنید. لیست وظایف شما باید شامل مواردی باشد که در طول روز با آن سروکار داشته باشید. این لیست باید مانند جعبه ایمیل‌ها یا تقویم طبقه‌بندی‌شده باشد. ازجمله اپلیکیشن هایی که می‌توانند به شما کمک کنند عبارت‌اند از OmniFocus، Reminders، Wunderlist، todoist، که برای آیفون مناسب است.

آن‌ها کارهای دشوار را اول انجام می‌دهند

حتماً جمله مارک تواین را یادتان است که “در اول صبح قورباغه‌ات را قورت بده تا در ادامه روز نگران چیزی نباشی”. به‌عبارت‌دیگر در آغاز روز مهم‌ترین کار خود را انجام بده تا مانند یک‌بار روی دوشتان سنگینی نکند. بنابراین بلافاصله پس از بیدار شدن مهم‌ترین کار خود را انجام دهید. عادت های صبحگاهی افراد منظم

آن‌ها پیش از خروج از خانه آن را تمیز می‌کنند

معمولاً زمانی که پس از یک روز کاری خسته‌کننده به خانه بازمی‌گردید دوست دارید بر روی کاناپه دراز بکشید یا در آشپزخانه غذا بخورید. بنابراین بهتر است پیش از خروج از خانه این مکان‌ها را خوب تمیز کنید تا به یک خانه تمیز و مرتب وارد شوید.

علت ترس کودکان نوپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *