فوتبال ایران

شما نظر بدهید/ بهترین سرمربی سال 1401 کیست؟

سال 1401 اتفاقات زیادی در فوتبال ایران افتاد افراد زیادی در لیگ ایران رفت و آمد کردند. پرتغالی ها و اسپانیایی های زیادی در این سال فعالیت خود را در لیگ بیست و دوم شروع کردند و اتفاقا عملکرد بسیار خوبی داشتند، از سوی دیگر مربیان جوان و هم چنین مربیان کار کشته نیز عملکرد خوبی از خود به جای گذاشتند، در این نظر سنجی می خواهیم با کمک شما کاربران محترم خبر آنلاین بهترین سرمربی سال 1401 را انتخاب کنیم؛

فرهاد مجیدی

سال 1401 برای باشگاه استقلال و هوادارانش سالی ویژه‌ بود. استقلال با هدایت فرهاد مجیدی تخت گاز و بدون شکست لیگ بیست‌ویکم را تمام کرد تا پس از 9 فصل قهرمان لیگ برتر شود. استقلال سه هفته مانده به پایان لیگ با آمارهای شگفت‌انگیز (بدون باخت، بهترین خط دفاعی، بهترین خط حمله و …) قهرمانی را کسب کرد. آماری که شاید تا مدتی زیاد تیمی به آن دست پیدا نکند.

یحیی گل محمدی

پرسپولیس فصل قبل با وجود از دست دادن عنوان قهرمانی پس از 5 سال پیاپی، باز هم عملکرد بهتری نسبت به این فصل داشته است.با بررسی آمار و مقایسه پرسپولیس لیگ 21 و پرسپولیس لیگ 22 به راحتی می توان دریافت یحیی گل محمدی این فصل با وجود دراختیار داشتن کادرفنی خارجی و چندین و چند ستاره لیگ برتری تا همین جای کار و تا پایان هفته 23، یک برد کمتر، یک تساوی کمتر و دو باخت بیشتر داشته است. ضمن این که 5 گل کمتر زده‌اند و البته 5 گل هم کمتر دریافت کرده اند. آماری که قطعا برای یحیی گل محمدی و تیمش یک آمار منفی است و باید دید در پایان این فصل درنهایت می تواند به عنوان قهرمانی برسد یا باز هم با کسب رتبه های پایین تر قرار است برترین تیم ایران در دهه 90 را به دوران معمولی سرخ ها در دهه 80 تبدیل کند.

امیر قلعه نویی

پر افتخار ترین سرمربی لیگ ایران سال عجیبی را پشت سر گذاشت. امیر قلعه نویی که با گل گهر لیگ بیست و دوم را شروع کرد جز مدعیان اصلی قهرمانی لیگ به حساب می‌آمد و موفق شد تا هفته 23 با 40 امتیاز در رده چهارم قرار بگیرد اما کار امیر و گل گهری ها قبل از عید با پیشنهاد سرمربی گری تیم ملی به پایان رسید و حالا بار دیگر این سرمربی چالش هدایت سفید پوشان ایران را در اختیار دارد.

ژوزه مورایس

مرد پر افتخار پرتغالی که سابقه دستیاری مورینیو و هدایت تیم های بزرگی را بر عهده داشت موفق ترین سرمربی خارجی لیگ ایران به حساب می‌آید. مورایس موفق شد در 23 هفته ای که هدایت زرد پوشان را با کسب 49 امتیاز در صدر جدول قرار بگیرد و یکی از شانس های اصلی قهرمانی لیگ این فصل به حساب بیاید.

ریکاردو ساپینتو

سرمربی که شاید به خاطر اخلاق کندش کمتر کسی به تاکتیک حساب شده او در بازی ها دقت کرده باشد به دنبال این است که بار دیگر استقلال را به مقام قهرمانی برساند. ریکاردوی دائم المحروم موفق شده که در 23 هفته 46 امتیاز کسب کند و تلاف سه امتیاز کمتر نسبت به سپاهان در رده دوم قرار بگیرد. باید دید او می تواند همتای خودش را به زیر بکشد یا نه

پاکو خمس

تیم فوتبال تراکتور از زمان روی کار آمدن پاکو خمز به اندازه پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر ایران امتیاز گرفته است که این یک آمار قابل توجه برای سرمربی اسپانیایی محسوب می‌شود. پاکو خمز سرمربی اسپانیایی پیش از شروع هفته دوازدهم لیگ برتر بود که در پی جدایی قربان بردیف از تیم تراکتور، هدایت این تیم را بر عهده گرفت. خمز در ۱۱ مسابقه ای که روی نیمکت تراکتور بوده و از ۳۳ امتیاز ممکن، ۲۱ امتیاز به دست آورده است.

محمد ربیعی

نارنجی‌پوشان رفسنجانی تا پیش از تعطیلات فیفادی، یکی از بهترین تیم‌های حاضر در لیگ بیست‌ودوم بودند؛ تیمی با کمترین گل خورده و کمترین شکست. شاگردان محمد ربیعی با 38 امتیاز و بالاتر از تراکتور تبریزِ پرستاره، به عنوان تیم پنجم جدول رده‌بندی کارشان را در سال گذشته به پایان بردند و حالا در سال جدید، ماموریت مهمی را در مقابل خود می‌بینند. مس رفسنجان با هر 3 تیم مدعی قهرمانی لیگ بیست‌ودوم باید در 7 هفته آینده رقابت کند و همین مسئله باعث شده تا شاگردان ربیعی نقش ویژه‌ای در تعیین تیم قهرمان داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *