عناوین اخبار فوتبالفوتبال جهان

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان اخراج شد

شکست سنگین تیم ملی فوتبال آلمان در دیدار دوستانه مقابل ژاپن اولین قربانی را گرفت و با تایید فدراسیون آلمان هانسی فلیک سرمربی این تیم اخراج شد.

این در حالی است که حتی بعد از فاجعه شکست 4-1 آلمان مقابل ژاپن هانسی فلیک همچنان به ادامه حضورش در مانشافت مطمئن بود و گفت خودش را مربی مناسب آلمان می‌داند. همان آلمانی که ماه‌هاست در بحران به سر می‌برد! اما فدراسیون فوتبال آلمان نظر دیگری داشت و لحظاتی پیش رسما اعلام کرد هانسی فلیک 58 ساله از این لحظه دیگر هیچ سمتی در تیم ملی این کشور ندارد.

امروز به درخواست برند نوین‌دورف، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، جلسه مجمع این فدراسیون تشکیل شد و تصمیم به برکناری فلیک گرفت. علاوه بر او دو مربی تیم ملی مارکوس زورگ و دنی رول هم از سمت‌هایشان برکنار شدند.

بیانیه رسمی فدراسیون فوتبال آلمان
بیانیه رسمی فدراسیون فوتبال آلمان

در بیانیه فدراسیون فوتبال آلمان چنین آمده است: “کمیته‌های مربوطه در فدراسیون فوتبال تصمیم گرفتند که تیم ملی مردان بزرگسال آلمان بعد از نتایج ناامیدکننده اخیر نیاز به انگیزه جدیدی دارد. ما با توجه به اینکه رقابت‌های قهرمانی اروپا در کشور خودمان برگزار می‌شود نیاز به روحیه جدید، خوش‌بینی و اعتماد به نفس داریم. این تصمیم برای من شخصا یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های دوران مسئولیتم بود. چرا که هانسی فلیک و دستیارانش را به عنوان کارشناسان برجسته فوتبال و انسان‌هایی برجسته تحسین می‌کنم. ولی موفقیت ورزشی برای فدراسیون فوتبال در اولویت اول است. برای همین چاره‌ای جز گرفتن این تصمیم نبود”.
بعد از حذف زودهنگام آلمان از جام جهانی قطر، هانسی فلیک تلاشش را کرد تا شرایط را برای مانشافت تغییر دهد. اما بعد از پیروزی 2-0 مقابل پرو در شروع سال جدید ملی تیم او در پنج بازی متوالی نتوانست به پیروزی دست پیدا کند. مانشافت بعد از تساوی 3-3 مقابل اوکراین چهار پیروزی پیاپی به دست آورد که بازی دیشب سنگین‌ترین آنها بود. آلمان مقابل بلژیک 3-2 شکست خورد، 1-0 به لهستان باخت، 2-0 بازی را مقابل کلمبیا واگذار کرد و دیشب مقابل ژاپن با نتیجه 4-1 در هم کوبیده شد.

رقابت‌های یورو 2024 کمتر از یک سال دیگر در آلمان برگزار می‌شود. هر مربی‌ای که جانیشن هانسی فلیک بشود با توجه به جو منفی ایجاد شده حول این تیم و رقابت بزرگی که در پیش است کار بسیار دشواری در پیش خواهد داشت. رسانه‌های آلمانی می‌گویند به احتمال قریب به یقین جانشین فلیک در تیم ملی آلمان کسی جز یولیان ناگلزمان نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *