خانه / اخبار / ویژه‌برنامه‌های روز دانشجو با آرامش برگزار شد/ برگزاری بیش از 1100 برنامه

ویژه‌برنامه‌های روز دانشجو با آرامش برگزار شد/ برگزاری بیش از 1100 برنامه

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور گفت: امسال در کل دانشگاه های کشور بیش از 1100 برنامه شامل 500 سخنرانی، 34 مناظره 91 پرسش و پاسخ، 42 تریبون آزاد و 71 مورد همایش برگزار شد.

ویژه‌برنامه‌های روز دانشجو با آرامش برگزار شد/ برگزاری بیش از ۱۱۰۰ برنامه

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس بهرام سرمست سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور ظهر امروز(دوشنبه) در نشستی که با حضور خبرنگاران در وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: به دلیل حضور موجه برخی اعضا حد نصاب را نداشتیم و به همین دلیل جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب تشکیل نشد.

وی افزود: در چارچوب مصوبات کمیسیون دانشجویی با جلساتی که از قبل داشتیم یک سری سیاست های کلی را به اعضای کمیسیون استانداری هاو مسئولین وزارت علوم و بهداشت ابلاغ کردیم که محورشان این بود که برای برگزاری باشکوه پرمحتوا و بانشاط مراسم روز دانشجو در دانشگاه ها محور و سیاست هایمان عبارت بود از اینکه به کلیه اعضای کمیسیون و بخصوص  وزارتین علوم  و بهداشت مسایل و مشکلات رفاهی و صنفی و دانشجویی را هم به موقع شناسایی و هم به موقع مرتفع کنند و کیفیت خدماتشان را ارتقا دهند.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور افزود: وقتی مراسمی از هیات مجوز گرفت نهایت تلاش شود که مراسم لغو و به تنش کشیده نشود و طرفین پرسش، پاسخ و سخنرانی به تبادل نظر پرداخته و فضای گفتگو بسط داده و کرسی‌های آزاد اندیشی فعال شود و همچنین رعایت اعتدال و توزیع عادلانه فرصت ها را بین تشکل ها با گرایش های مختلف داشته باشند.

وی افزود: امسال در کل دانشگاه های کشور بیش از 1100 برنامه شامل 500 سخنرانی، 34 مناظره 91 پرسش و پاسخ، 42 تریبون آزاد و 71 مورد همایش برگزار شد.

سرمست ادامه داد: حداقل ده درصد رشد در برنامه ها داشتیم که رشد معقولی بوده است چون سال قبل نسبت به سال قبلش نیز رشد داشتیم.

وی افزود: از وزارت علوم و بهداشت و روسای دانشگاه ها تشکر میکنم که در نهایت آرامش و آنچه در شان دانشگاه ما است این مراسم را علی رغم مخالفت دشمنان نظام سپری کردیم و برگزاری بدون لغو شدن و به حاشیه کشاندن شدن خودش یک رکورد است.

سرمست پیرامون علت لغو سخنرانی حسن عباسی گفت: این لغو مربوط به این بود که دانشگاه اصلا به ایشان مجوز نداده بود و هیات نظارت دانشگاه مجوزی به ایشان نداده بود.

وی درخصوص لغو سخنرانی صادق زیباکلام اظهار داشت: مجوز صادر شده بود ولی درمورد محتوای پوستری که آن تشکل دانشجویی منتشر کرده بود طبق چارچوب های هیات نظارت اصلاح نکرده بودند و منتهی به لغو مجوز شده بود ولی طبق پیگیری‌ها در دانشگاه رازی سخنرانی خود را انجام دادند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور پیرامون حواشی سخنرانی پزشکیان در تبریز خاطرنشان کرد: مجوز داده شده بود و برگزار شد ولی بدلیل مشاجره حین برنامه پزشکیان جلسه را ترک کردند ولی همزمان در آن برنامه آقای مازنی سخنرانی خود را انجام دادند.

سرمست پیرامون نوع ورود وزارت کشور به برنامه های دانشگاهی گفت: به محتوا وارد نمی‌کنیم بلکه اصول خود را دنبال می‌کنیم و درصدد تقویت استقلال و مدیریت دانشگاه را پیگیری می‌کنیم.

خرید از سایتهای خارجی ایران شیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.