فوتبال ایران

دقیقی: روی بازیکنان آکادمی پیکان حساب ویژه باز کردیم/فدراسیون آیین نامه را به طور ناگهانی تغییر ندهد

دقیقی: روی بازیکنان آکادمی پیکان حساب ویژه باز کردیم/فدراسیون آیین نامه را به طور ناگهانی تغییر ندهد

سعید دقیقی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال پیکان در دوران آماده‌سازی پیش فصل لیگ برتر اظهار داشت: از تیم هایی بودیم که با توجه به بودجه محدودمان و نیازهای سرمربی کارمان را شروع کردیم. شرایط اخیر اقتصادی کل بنگاه‌ها را درگیر کرده اما سعی کردیم امکانات، شرایط و محل تمرین خوبی را فراهم کنیم. نفرات مدنظرمان را هم طبق همین بودجه جذب کردیم و تیم تقریبا تمرینات لازم برای رسیدن به آمادگی جسمانی لازم را گذرانده است.

وی ادامه داد: در این مدت بازی‌های دوستانه خوبی برگزار کردیم اما همچنان دنبال انجام دیدارهای دوستانه مناسب هستیم تا تیم پیکان برای شروع مسابقات لیگ برتر به آمادگی کامل برسد. مانند سال گذشته امسال هم تیم خیلی جوانی داریم. امکان دارد در ادامه فصل نقل و انتقالات یک بازیکن دیگر جذب کنیم. باشگاه پیکان بیشتر به دنبال معرفی چهره‌های جوان است و به همین دلیل حساب ویژه ای روی تیم های پایه خود باز کرده‌ و می‌خواهیم نقش بازیکنان آکادمی خود را در تیم بزرگسالان پررنگ‌تر کنیم.

مدیر تیم فوتبال پیکان تصریح کرد: کمیته فنی باشگاه پیکان روی کل مسائل تیم‌های پایه نظارت دارد. اتفاق خوبی که امسال در باشگاه ما افتاده قوی تر شدن تیم والیبال پیکان نسبت به سال گذشته و تشکیل تیم‌های فوتسال، فوتبال ساحلی و والیبال بانوان است. سعی کردیم نام بزرگ پیکان را بزرگ تر کنیم.

دقیقی با اشاره به دیدارهای دوستانه بعدی پیکان توضیح داد: پیکان جمعه این هفته با مس رفسنجان بازی خواهد کرد و در ادامه هم به مصاف تیمی لیگ یکی می‌رود. پس از آن هم احتمال دارد یک دیدار با تراکتور یا سپاهان و تیم‌های دیگر برگزار کنیم.

وی درخصوص میزان آمادگی فعلی تیم پیکان پس از برگزاری پنج دیدار دوستانه گفت: بازیکنان جوان ما باید در دیدارهای دوستانه کنار هم قرار بگیرند و با بازی همدیگر آشنا شوند. کادرفنی‌مان هم ترکیبی از مربیان باتجربه و کاردان است. اکبر محمدی، مدیرعامل باشگاه پیکان هم اصول فنی و مدیریتی را خوب بلد است‌. من هم به عنوان مشاور محمدی سعی دارم در بیشتر رشته‌ها به ویژه فوتبال به وی کمک کنم. هرچه هم به زمان شروع لیگ برتر  نزدیک‌تر می شویم سعی داریم خود را به شرایط حضور در مسابقات نزدیک‌تر کنیم‌.

مشاور مدیرعامل باشگاه پیکان درمورد ادعای حسن کامرانی‌فر، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه از فصل جاری در تعیین جایگاه تیم‌های هم امتیاز در جدول به جای تفاضل گل، بازی رو در روی آنها محاسبه خواهد شد، گفت: طرح کامرانی فر قابل احترام است اما هر طرحی باید در هیات رییسه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مصوب شود. نماینده باشگاه‌ها هم در هیات رییسه حضور دارد و این فرد هم باید با مدیران باشگاه ها درباره هر طرحی به جمع‌بندی برسد.

دقیقی ادامه داد: طرح مذکور بد نیست و شاید با احتساب بازی رو در روی تیم‌ها، جلوی اتفاقاتی که امکان دارد در روزهای آخر لیگ به دلیل محاسبه تفاضل گل رقم بخورد گرفته و با این روش جایگاه تیم‌ها در بالا و پایین جدول مشخص شود اما از فدراسیون به عنوان پدر فوتبال توقع داریم ناگهانی طرحی را به اطلاع ذی نفعان مجموعه فوتبال یعنی باشگاه ها نرساند. هر طرحی باید مورد آنالیز قرار بگیرد و اگر نظر ما را هم بخواهند، بد نیست. کامرانی فر هم به عنوان یک چهره فوتبالی این مسائل را خوب بلد است و امیدوارم در جلسه با نماینده باشگاه‌ها در هیات رییسه و جلسه با مدیران باشگاه‌ها طرح را بررسی کرده و از همه نظر خواهی کنند‌. نباید تصمیم ناگهانی بگیرند.

وی درباره حضورش در کلاس A مربیگری، عنوان کرد: دوره اول این کلاس ها تمام شد‌. با در نظر گرفتن انصاف باید برای برگزاری این کلاس ها از مجموعه فدراسیون فوتبال، کمیته و دپارتمان آموزش تشکر کرد که در حد و اندازه شرکت کنندگان، امکانات خوبی را فراهم کردند. شرایط، اساتید و همکلاسی‌های خوبی در این دوره داشتیم. پیش از این در کلاس های مربیگری C و B آسیا هم شرکت کرده بودم اما این دوره A از بهترین کلاس‌هایی است که تاکنون برگزار شده است.

انتهای پیام /


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.