اخباردنیای ورزشفوتبال ایران

جانشین کی روش را شما انتخاب کنید

قرارداد کارلوس کی روش با تیم ملی فوتبال ایران به پایان رسید و از این‌ پس نام گزینه‌های زیادی برای حضور در تیم ملی فوتبال ایران مطرح می‌شود.

به گزارش  خبرنگاران جوان، تیم ملی فوتبال ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ اماراتمقابل ژاپن با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت. قرارداد مربی پرتغالی با فدراسیون فوتبال تا پایان جام ملت‌ها بود و به همین دلیل او پس از پایان بازی در نشست خبری بیان کرد، این پایان کار من در ایران است.

پس از اتمام قرارداد کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال ایران از صبح امروز نام گزینه‌های زیادی برای حضور در تیم ملی مطرح و بازی با نام‌های بزرگ برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال آغازشده است.

جانشین کی روش را شما انتخاب کنید

صبح امروز مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان از حضور مربیان صاحب‌نام دنیا برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال خبر داد. زین‌الدین زیدان فرانسوی، خورخه فوساتی اروگوئه‌ای، لوئیس فن خال هلندی، یورگن کلینزمن آلمانی، خوزه مورینیوی پرتغالی، برانکو و دالیچ از نام‌های مطرح‌شده برای هدابت تیم ملی فوتبال ایران هستند.

زیدان ۴۶ ساله در رئال مادرید مربیگری کرده و افتخارات زیادی را با این تیم بدست آورده است. او سابقه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، سوپرکاپ اروپا و … دارد و مربی با افتخاری محسوب می‌شود. زیدان گزینه سرمربیگری منچستریونایتد هم بود، اما هدایت شیاطین سرخ را برعهده نگرفت و اکنون بدون مربی است.

جانشین کی روش را شما انتخاب کنید

زیدان تاکنون در رده ملی مربیگری نکرده است و اگر به ایران بیاید، نخستین تجربه او در عرصه ملی خواهد شد.

خورخه فوساتی متولد ۱۹۵۲ در اروگوئه است و در زمان بازیگری به عنوان دروازه بان در تیم‌های زیادی بازی کرده است، اما از سال ۱۹۹۳ به مربیگری روی آورد و با ریورپلاته کار خود را آغاز کرد. از تیم‌های مطرحی که او مربیگری کرده است، می‌توان به تیم ملی اروگوئه، تیم ملی قطر، السد، الریان، الشباب امارات و … اشاره کرد.

فوساتی در دوران مربیگری افتخارات زیادی را بدست آورده که می‌توان به قهرمانی در لیگ اروگوئه، لیگ ستارگان قطر، لیگ قهرمانان آسیا و رده سومی رقابت‌های کوپا آمریکا در سال ۲۰۰۴ اشاره کرد.

جانشین کی روش را شما انتخاب کنید

فوساتی زمانیکه در تیم ملی قطر بود، مقابل تیم ملی ایران و کارلوس کی روش قرار گرفت و شکست خورد و حتی پس از پایان بازی، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران بیان کرد که فوساتی به خانواده و مادر او توهین کرده است و باید جریمه شود. فوساتی پس از جدایی از تیم ملی قطر در سال ۲۰۱۷ تاکنون بدون تیم است و امکان دارد سرمربی تیم ملی ایران شود.

فن خال ۶۷ ساله از سال ۲۰۱۶ تاکنون بیکار است و اصلی‌ترین گزینه جانشینی کی روش محسوب می‌شود. او در متچستریونایتد، بارسلونا، تیم ملی هلند، بایرن مونیخ، آژاکس و … سابقه کار دارد و چند وقت پیش نیز قرار بود برای هدایت تراکتورسازی به ایران بیاید که این اتفاق رخ نداد.

فن خال با هلند سابقه سومی در جام جهانی را دارد و در لیگ‌های مختلف افتخارات زیادی را کسب کرده است.

جانشین کی روش را شما انتخاب کنید

رسانه عربی نوشت: لوییس فن خال محتمل‌ترین گزینه برای جانشینی کارلوس کی روش در روز‌های پیش رو است. همچنین ساعتی پیش در این باره یکی از رسانه عربی نوشت: لوییس فن خال محتمل‌ترین گزینه برای جانشینی کارلوس کی روش در روز‌های پیش رو است.

کلینزمن ۵۴ ساله در تیم ملی آلمان، بایرن مونیخ و تیم ملی آمریکا مربیگری کرده است. او در جام جهانی ۲۰۰۶ همراه با ژرمن‌ها به مقام سوم رسید و در سال ۲۰۱۳ که با آمریکا قهرمان مسابقات کونکاکاف شد، به عنوان مربی برتر رقابت‌ها لقب گرفت.

او در سال ۲۰۱۶ از تیم ملی آمریکا جدا شد و مانند فن خال ۳ سال بدون تیم است.

جانشین کی روش را شما انتخاب کنید

مورینیو، آقای خاص فوتبال جهان در تیم‌های زیادی نظیر اینترمیلان، پورتو، رئال مادرید، منچستر یونایتد و … مربیگری کرده و سابقه قهرمانی‌های متعدد در رده باشگاهی و لیگ قهرمانان اروپا را دارد.

او در آخرین حضورش در تیم‌های باشگاهی در منچستریونایتد بود که پس از عملکرد ضعیف اخراج شد.

مورینیو مربی پرافتخاری در فوتبال جهان محسوب می شود و چندی پیش نیز به عنوان کارشناس شبکه های قطری جام ملت های آسیا را کارشناسی می کرد.

برانکو کروات در حال حاضر سرمربی پرسپولیس تهران است و سابقه حضور در تیم ملی فوتبال ایران را دارد. او در تیم ملی کرواسی، دیناموزاگرب و تیم‌های حاشیه خلیج فارس فعالیت کرده و سابقه حضور در جام جهانی را دارد.

برانکو در سال ۱۹۹۸ که مربی کرواسی بود، همراه با این تیم موفق شد سوم جام جهانی شود.

جانشین کی روش را شما انتخاب کنید

او همراه با پرسپولیس نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد.

دالیچ ۵۲ ساله مربیگری را Varteks آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۱۳ هدایت الهلال عربستان را برعهده گرفت. او خیلی زود از تیم سعودی جدا شد و به العین امارات پیوست تا دوران جدیدی را در تیم اماراتی آغاز کند. دالیچ در ۴ سال حضورش در العین عملکرد خوبی داشت و افتخارات زیادی را بدست آورد.

دالیچ در سال ۲۰۱۷ به عنوان سرمربی کرواسی انتخاب شد تا همراه با مودریچ، راکیتیچ، ماندزوکیچ و … بتواند به نایب قهرمانی جهان برسد.

به‌ احتمال فراوان در روز‌های آتی گزینه‌های دیگری نیز مطرح خواهد شد و شما مخاطبان فوتبالی  می‌توانید گزینه‌های موردنظر خود را در بخش کامنت‌ها معرفی کنید.

جانشین کی روش را شما انتخاب کنید

تمامی گزینه‌های فوق در روز‌های گذشته در رسانه‌ها مطرح‌شده است و در صورتی که شما گزینه‌ای را خارج از این اسامی مدنظر دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید و پس از بررسی گزینه‌ای که بیشترین رأی را بیاورد در خبری جداگانه روی سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه