خانه / اخبار / ثبات در بازار ارز برقرار است/ دلار 9 هزار و 900 تومان

ثبات در بازار ارز برقرار است/ دلار 9 هزار و 900 تومان

ثبات در بازار ارز برقرار است/ دلار 9 هزار و 900 تومان

ثبات در بازار ارز برقرار است
بازار ارز امروز (دوشنبه 26 آذرماه 97) با آرامش و روند عادی، شاهد خرید و فروش دلار در کانال 9 هزار و 900 تومان بود.
ثبات در بازار ارز برقرار است/دلار 9 هزار و 900 تومانبه گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، صرافی ملی امروز دلار را با کاهش 5 تومان نسبت به روز گذشته با قیمت 9 هزار و 990 تومان به فروش می‌رساند، همچنین هر اسکناس یورو به قیمت 11 هزار و 890 تومان داد و ستد می‌شود.

طبق بررسی‌های میدانی نرخ در بازار آزاد کمی با نوسانات کاهشی همراه است، دلار با رقم 9 هزار و 700 تومان هم در برخی صرافی‌ها به فروش می‌رسد.
بیشتر بخوانید: رشد نقدینگی و تورم متوقف شد

اکبر کمیجانی درباره بازار ارز

اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی امروز در همایش روز ملی پژوهش که در بانک مرکزی برگزار شد، تأکید کرد: خوشبختانه با فایق آمدن سیاست‌گذاری‌ها و جهت‌گیری‌های بانک مرکزی به همراه حمایت دولت و مجلس توانستیم بر این تلاطم‌ها فایق آییم به طوری که هم اکنون شاهد تغییر مسیر ریال در برابر دلار و یورو هستیم. در کنار این جریان انتظار داریم به ثبات بازار ارز توجه شود.

این موضوع بیانگر تأکید جدی و بررسی‌های نظارت گونه بانک مرکزی در بازار ارز و فعالیت صرافی‌ها است.

در ادامه دیواندر‌ی رئیس پژوهشکده پولی و بانکی درباره آخرین وضعیت پیشنهاد یکسان سازی نرخ ارز تصریح کرد: بازار مشتقه به‌عنوان یکی از بازارهای مهم، ساماندهی شده است از این رو الز‌امی نیست که صرفا یکسان سازی صورت گیرد، چرا که سیاست بانک مرکزی بر این موضوع نزدیک است.

ثبات در بازار ارز برقرار است/دلار 9 هزار و 900 تومان

بسیاری از فعالان بازار ارز، با حمایت‌های بانک مرکزی، دولت و مجلس برای واقعی سازی نرخ ارز موافق هستند و این امر را نظارت مسئولان مربوط بر فرآیند بازارها می‌دانند.

 

مطالب مرتبط:

-آخرین قیمت طلا و سکه 26 آذر 97 + جدول

-پیش فروش فوری 3 محصول ایران خودرو آغاز شد + جدول

-پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه بندی بنزین در سال 98

baarzesh.net

سایت باارزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.