ارز دیجیتال

تتر استیبل کوین های USDT، XAUT را به زنجیره TON می برد

تتر استیبل کوین های USDT، XAUT را به زنجیره TON می برد - تصویر 1
تتر استیبل کوین های USDT، XAUT را به زنجیره TON می برد

شبکه تلگرام با ارائه مشوق‌های جذاب به کاربران خود، شاهد رشد سریعی در دوران اخیر بوده است. این رشد چشمگیر با ادغام استیبل‌کوین‌های USDT و XAUT بر بستر بلاک چین TON، گامی دیگر در جهت هم‌گرایی اکوسیستم‌های وب ۳ تتر و تلگرام به شمار می‌رود.تتر استیبل کوین های USDT، XAUT را به زنجیره TON می برد

تتر، شرکت عامل استیبل‌کوین USDT با پشتوانه دلار آمریکا و ارزش بازار خیره‌کننده ۱۰۸ میلیارد دلار، خبر خوشی برای کاربرانی که قصد خرید تتر را دارند اعلام کرد. این شرکت در رویداد رمزارزی توکن۲۰۴۹ در دبی، طی سخنرانی کلیدی مشترکی با حضور پائولو آردوینو (مدیرعامل تتر)، پاول دوروف (بنیان‌گذار تلگرام) و اندرو روگووز، از گسترش بومی USDT و XAUT (همتای پشتیبانی‌شده با طلای USDT) بر بستر شبکه متن باز TON خبر داد. این اقدام، روابط تتر را با اکوسیستم وب ۳ تلگرام تقویت می‌کند و دسترسی آسان‌تر کاربران به این استیبل‌کوین‌ها را در پی خواهد داشت.

ادغام تتر و تلگرام: گامی به سوی دنیای مالی بدون مرز

به گفته پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، هر دو شرکت تتر و TON چشم‌اندازی مشترک برای اینترنت باز و غیرمتمرکز و همچنین یک سیستم مالی بدون مرز دارند. آردوینو اعلام کرد: «راه‌اندازی USDT و XAUT روی بلاک چین TON امکان انتقال ارزش بدون دردسر را فراهم می‌کند و با افزایش فعالیت و نقدینگی، تجربه‌ای مالی مشابه با سیستم مالی سنتی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد.»

این تحول جدید، نقطه عطفی دیگر در گسترش تتر به شبکه‌های بلاک چینی مختلف است و شمار بلاک چین‌های تحت پوشش آن را به ۱۵ عدد، از جمله ترون و اتریوم، افزایش می‌دهد.

ادغام تتر و تلگرام

این رخداد برای شبکه TON نیز حیاتی است، زیرا توکن بومی آن، TONCOIN (TON) در تاریخ ۱۶ آوریل از دوج‌کوین (DOGE) سبقت گرفت و به نهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شد. «بلاک چین TON با تلگرام همکاری می‌کند، به این معنی که USDT و XAUT روی TON پتانسیل ارائه تجربه‌ای ساده و بدون مرز برای پرداخت‌های همتا به همتا به کاربران تلگرام را دارند. تلگرام تعداد کاربران خود را بیش از ۹۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان تخمین می‌زند.»

ادغام تتر و تلگرام: انتقال آسان‌تر پول بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد راه‌اندازی USDT روی بلاک چین TON، امکان انتقال مستقیم بین ارزهای فیات (دلار، یورو و غیره) و ارزهای دیجیتال است. بنیاد TON (سازنده بلاک چین TON) قصد دارد با این راه‌اندازی، کارایی و سهولت استفاده در سیستم مالی سنتی را پشت سر بگذارد. جک بوث، رئیس بازاریابی بنیاد TON، گفت:

«در راه‌اندازی این سیستم، درگاه‌های (on-ramp) داخلی برای ورود ارزهای فیات وجود دارد و به زودی درگاه‌های خروجی (off-ramp) جهانی برای انتقال به کارت‌های بانکی و حساب‌های بانکی در دسترس قرار خواهند گرفت. این اولین باری است که یک جمعیت گسترده می‌تواند از زیرساخت ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های جهانی استفاده کند.»

این اولین همکاری اکوسیستم تلگرام و تتر نیست. از حداقل سال ۲۰۲۳، در کنار ارزهای دیگری مانند بیت‌کوین و تون‌کوین، USDT یکی از ارزهای دیجیتال پیش‌فرض موجود در کیف پول امانی شخص ثالث در دسترس کاربران تلگرام، بوده است.

در زمان نگارش این متن، شبکه ترون بلاک چین پیش‌فرض برای USDT در والت است و امکان استفاده از استاندارد TRC-20 USDT را فراهم می‌کند. حلیل میراخمد، مدیر ارشد عملیات والتکیف پول امانی شخص ثالث تلگرام، می‌گوید راه‌اندازی USDT مبتنی بر TON، یک گزینه دیگر در والت خواهد بود و TRC-20 USDT همچنان در دسترس باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *