فوتبال ایران

به روز رسانی| اسکوچیچ:قبل از حضور من خیلی چیزها سر جای خودش نبود

به روز رسانی| اسکوچیچ:قبل از حضور من خیلی چیزها سر جای خودش نبود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دراگان اسکوچیچ در خصوص وضعیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: من از عملکرد تیم های ایرانی راضی ام چون آنها برتری خودشان را نشان دادند. امیدوارم در بازی های ماه آینده، ما هم برتری خودمان را نشان بدهیم. می دانید که بازی ها خیلی فشرده برگزار شده و همین موضوع کار را سخت کرده و فشار زیادی روی بازیکنان زیاد به وجود آمد. البته تا الان همه چیز به نفع تیم های ایرانی خوب پیش رفته است.

*انرژی مثبتی که ایجاد شده همانی است که من می خواهم

وی افزود: این انرژی مثبتی که ایجاد شده همان چیزی است که من می خواهم. بازیکنان تیم ملی و کادر فنی و با کمک فدراسیون و رسانه ها این روزها تیم خوبی تشکیل دادیم و امیدوار هستیم به موفقیت برسیم.

*دوران کرونا من را خیلی خسته کرد

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه کرونا اردوهای پی در پی تیم ملی را لغو کرد گفت: عدم برنامه ریزی مسابقات برایم خیلی سخت و خسته کننده بود. دوران کرونا من را خسته کرد اما وقتی در زمین هستم واقعا حس خوبی دارم. محل کار من زمین چمن است ولی وقتی آنجا نیستم حس خوبی ندارم. البته در این مدت 3 اردوی خوب داشتیم و فرصت کردیم بازیکنان را شناخته و ایده های جدید و سیستمهای جدیدی را امتحان کردیم.در کل برای قدم بعدی و بازی های آتی کارهای خوبی انجام دادیم.

*سیستم تیم ملی را تغییر دادیم اما همه چیز در زمین ثابت ماند

اسکوچیچ در خصوص اردوی گذشته تیم ملی گفت: شغل مربی تیم ملی خیلی سخت است که در فاصله کوتاه باید ایده هایش را  به بازیکنان منتقل کند. در اردوی آخر چند روز فرصت داشتیم که فکرمان را به بازیکنان منتقل کنیم تا آنها بدانند ما چه می خواهیم. قبلا مربیان و کادر فنی بدون کرونا می توانستند بازی های بیشتری برگزار کنند ولی در این مدت دست ما بسته تر از قبل بود. ما می خواستیم بازیکنان را امتحان کنیم و در اردوهای آخر از فرصت استفاده بهینه بردیم. ما سیستم بازی تیم ملی را تغییر دادیم ولی با این تغییر حرکات ما در زمین ثابت باقی ماند. شاید از بیرون همه فکر کنند وقتی سیستم عوض شده همه چیز تغییر کرده ولی همه چیز در زمین ثابت مانده است.

* قبل از حضور من خیلی چیزها سر جای خودش نبود

سرمربی تیم ملی فتبال ایران در خصوص اینکه آیا ممکن است این تغییرات بازیکنان را دچار سردرگمی و مشکل کند گفت: اگر ما 3 بازی می کردیم ممکن بود این موضوع برای ما مضر باشد. چیزی که 5 ماه پیش رخ داده ارزش خود را حفظ کرده اما چیزی که در این اردوی آخر دیدم ارزش زیادی داشت. ممکن است برخی بازیکنان آسیب ببینند. سعی کردیم فکر آینده باشیم ولی در هر اردو عملکرد بازیکنان را بررسی کردم. ما 3 اردو برگزار کردیم و فکر می کنم بازیکنان متوجه شده اند که من از آنها چه می خواهم.

*پنجره تیم ملی را باز کردم تا هوای قبلی خارج شود و هوای جدید بیاید

وی خاطرنشان کرد: کاری که کردم شبیه باز کردن پنجره بود که هوایی به تیم ملی بیاید و هوای قبلی خارج شود. قبل از من یکسری مسائل سر جای خود نبود و این حق را بدهید که من بخواهم کارم را صادقانه پیش ببرم. من اهل کرواسی هستم ولی خیلی سال است در ایران حضور دارم. ذهنیت، رفتار و واکنش بازیکنان را می شناسم. مهم بود که در این مدت به آنها نشان بدهم چه می خواهم.

*ای کاش شانس داشتم که روز با بازیکنان تیم ملی بودم

وی ادامه داد: فکر کنید من شانس داشتم هر روز با بازیکنان تیم ملی بودم. ما در همین اردوی قبل نیمی از بازیکنان را به خاطر کرونا نداشتیم.برخی قرنطینه بودند و خیلی ها مصدوم. من نمی خواستم فقط یک بازی برای تیم داشته باشیم. ما چند روز در اردوی آخر کنار هم بودیم و فرصت خوبی ایجاد کردیم. مقابل بوسنی و ازبکستان فقط 2 روز وقت داشتیم که روی دفاع و کاشته ها و … کار کنیم و در ابتدا واقعا کار ما سخت بود. در اردوی اول هم قرار بود 2 بازی کنیم ولی بازی با مالی 24 ساعت به برگزاری لغو شد.در این مدت برخی فدراسیون ها 4 بازی فراهم کرده بودند ولی ما اینگونه نبودیم.

* دوست دارم نقد شوم و ایده بگیرم

اسکوچیچ در خصوص عدم دعوت از برخی بازیکنان مثل رضاییان و …تاکید کرد: من هوای تازه ای به تیم ملی آوردم. همه جا بازیکنان وقتی بازی دوستانه انجام می دهند ولی جدیت بازی ندارند ولی ما این موضوع را در دستور کار نداریم و هم خوب کار کردیم و هم خوب نتیجه گرفتیم. من دوست دارم نقد شویم و ایده بگیریم.

*دفاع راستی می خواهم که هم دفاع کند هم حمله

وی تصریح کرد:بعد از بازی با بوسنی مربی سابق یوگوسلاوی به من گفت در شغلی که داری وقتی سرمربی تیم ملی یک کشور هستی هیچوقت نمی توانی همه را راضی نگه داری. من هم سعی کردم به توصیه او عمل کنم. من بیش از هر کسی در ایران وقت گذراندم و مطمئن باشید انتخاب بازیکنان ما بدون مشکل خواهد بود. من دفاع راستی می خواهم که هم در دفاع کمک کند و هم در حمله.در ایران برخی مدافعان اصلا بر نمیگردند و یا اصلا در دفاع تیمی شرکت نمی کنند. ما مجبور شدیم در بخش هجومی از خود گذشتگی کنیم و این مساله توازن تیم را به هم باخت. سعی من این است که یک تیم خوب بسازم که واقعا قبلا تیم نبود.

* در باد بازی های دوستانه نمی خوابم

وی ادامه داد: من بهترین ها را برای تیم ملی انتخاب می کنم و به خاطر حضور در استقلال و پرسپولیس بازیکن دعوت نمی کنم. مطمئن باشید در بازی های دوستانه هم آنقدر باهوش هستم که چگونه عمل کنیم. ترجیح می دهم در مورد نفرات و کمبودها مسائل را در خودمان حل کنیم. ما در حمله خوب هستیم ولی باید در بقیه پست ها بهبود پیدا کنیم. انتظارات من بالا است. در باد این چند برد بازی دوستانه نمی خوابم و می دانم باید چه کاری انجام بدهم.

*بحرین  هر کاری کند باید با ما رو به رو شود

وی در خصوص اینکه تیم ملی باید در بحرین به مصاف رقبای خود در 4 بازی آتی برود گفت: فدراسیون و رئیس جدید سعی کرده تا مشکلات را حل کند. او بلندپرواز است ولی به فکر حل مشکلات است. انتخاب بحرین ناعادلانه بوده ولی چاره ای نداریم. آنها در هر جایی باید با ما بازی کنند و رو به رو شوند. اعتماد به نفش ما خیلی خوب است و آماده هر چیزی هستیم. من مطمئن هستم خداوند به ما کمک خواهد کرد.

*سعی کردیم با وجود مشکلات بدون جنجال کار کنیم

وی در خصوص درخواست های خود گفت: پیش از این مشکلات زیادی وجود داشت ولی اوضاع تغییر کرده است. اگر اوضاع خوب پیش برود خیلی مسائل حل می شود. مثلا مشکل پرونده ویلموتس و مسائل دیگر وجود داشته است. باید اعتراف کنم کار مدیریتی در این مدت با این همه مشکل سخت بوده ولی ما هم سعی کردیم بدون جنجال کارمان را خوب پیش ببریم. عزیزی خادم در این مدت راضی بوده و من هم با او چند جلسه برگزار کردم.

*قبل از اردوی تیم ملی همه چیز را کنترل می کنم

وی در خصوص اردوی تیم ملی در کیش گفت: مطمئن باشید قبل از بازی ها همه چیز را چک خواهیم کرد. قبل از سفر تیم ملی خودم به کیش می روم و همه چیز را کنترل می کنم. الان همه چیز در حال مهیا شدن است و مطمئنا در این زمینه اجازه نمی دهم مشکلی پیش بیاید. ما به همه چیز آگاه هستیم و باید اشتباهات قبل را تکرار نکنیم.

 

ادامه دارد…

 


تبلیغات در باارزش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.