ارز دیجیتال

بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴

بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ - تصویر 1

اکنون با گذشت چهار ماه از سال 2024، یکی از مباحث داغ میان کاربران صنعت کریپتو حول انتخاب بهترین میم کوین برای سرمایه‌گذاری می‌گردد. میم کوین‌ها جزو یکی از جذابیت‌های صنعت کریپتوکارنسی هستند. دارایی‌های دیجیتالی که با الهام از شوخی‌های اینترنتی ایجاد شده و در ابتدا فقط حکم یک شوخی را داشتند. اما اکنون به موضوعی مهم در بازار رمزارزها تبدیل شده‌اند. در ادامه این مقاله قصد داریم فهرستی از بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری در سال 2024 را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با دنیای جذاب میم کوین ها

اصطلاح میم کوین برای اولین بار به ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) نسبت داده شد. دوج کوین در سال 2013 و با الهام از سگ معروف دنیای اینترنت به نام Doge ایجاد شد. این سگ ژاپنی شیبا اینو به یک میم محبوب در دنیای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده بود و دوج کوین هم با تکیه بر همین میم، سعی داشت ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین را مسخره کرده و با آن‌ها شوخی کند! اما همه چیز بر خلاف انتظارات پیش رفت. افرادی مثل ایلان ماسک با توییت‌های خود درباره دوج کوین از این دارایی دیجیتال حمایت کرده و آن را به یکی ارز رمزارزهای محبوب حوزه کریپتو تبدیل کردند.

با افزایش ارزش میم کوین Dogecoin، کم‌کم شاهد ورود میم کوین‌های دیگری به بازار کریپتوکارنسی بودیم. این میم کوین‌ها هر کدام به یک میم یا شوخی اینترنتی اشاره داشته و نام و لوگوی خود را هم بر همان اساس انتخاب کرده‌اند.

نکته جالبی که درباره میم کوین‌ها وجود دارد این است که عموماً کارایی و کاربرد خاصی ندارند؛ اما با حمایت تریدرهای سرشناس و تأیید افراد معروف به دارایی‌هایی باارزش و محبوب تبدیل شده‌اند. برای مثال افراد سرشناسی مثل ایلان ماسک (Elon Musk) و مارک کیوبن (Mark Cuban) با صحبت‌ها و توییت‌های خود درباره میم‌کوین‌ها، تأثیر زیادی روی قیمت و جایگاه این رمزارزها داشته‌اند. ایلان ماسک در ابتدا پروژه دوج کوین را بک دروغ و فریب برشمرد و باعث کاهش 30 درصدی قیمت آن شد. اما پس از یک هفته، همکاری خود با تیم توسعه دهنده دوج کوین را در قالب یک توییت اعلام کرده و مجدداً موجب بهبود قیمت این ارز دیجیتال شد.

مهم‌ترین مؤلفه های انتخاب بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری

حال که حرف از محبوبیت و ارزش میم کوین‌ها در بازار کریپتو شد، نوبت آن است که مولفه‌های انتخاب یک میم کوین خوب برای سرمایه‌گذاری را بررسی کنیم. یافتن یک میم کوین مناسب برای خرید و سرمایه‌گذاری، کار نسبتاً سخت و دشواری است. زیرا پروژه‌های کلاهبرداری و بی‌ارزش زیادی در قالب میم کوین روانه بازار شده‌اند.

قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که یک میم کوین خوب، ارزش خود را از میزان خریدوفروش و قدرت جامعه کسب می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع، مولفه‌های زیر را هنگام انتخاب بهترین میم کوین برای سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار دهید.

  • امنیت: توجه به مشروع بودن قراردادهای هوشمند پروژه و بررسی مقدار توکنی که در اختیار بنیان‌گذاران آن قرار گرفته است.
  • جامعه میم کوین: جامعه‌ای که پشت یک میم کوین قرار دارد، تنها راه موفقیت و افزایش قیمت آن است. پس به شبکه‌های اجتماعی، کاربران علاقه‌مند به آن میم کوین، هشتگ نام میم کوین و جایگاه آن میان مردم توجه کنید.
  • ارزش کل بازار: ارزش کل بازار یا Market Capitalization یک میم کوین می‌تواند تصویر نسبتاً واضحی از ارزش واقعی آن توکن به شما ارائه دهد.
  • نقشه راه: میم کوین‌هایی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید که نقشه راه مشخص و تعیین‌شده‌ای داشته باشند.

بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ - تصویر 2

فهرست بهترین میم کوین ها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴

بررسی‌ها، تحقیقات و تحلیل‌های انجام شده رشد تعدادی از میم‌کوین‌ها را در بازار رمزارزها نشان می‌دهد. با درنظر گرفتن تمام موارد فوق، فهرستی از بهترین میم‌کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری تهیه کرده‌ایم:

فلوکی اینو (Floki Inu)

میم کوین فلوکی اینو توسط طرفداران و اعضای جامعه شیبا و با الهام از سگ نژاد شیبای ایلان ماسک ایجاد شد. ارز دیجیتال Floki Inu به دلیل جامعه قوی، رویکرد خلاقانه و برندسازی منحصربه‌فرد خود توانسته به یکی از میم‌کوین‌های محبوب و ارزشمند بازار کریپتو تبدیل شود. این میم کوین مبتنی بر بلاکچین اتریوم بوده و یک پروتکل غیرمتمرکز است.

یکی از ویژگی‌های جذاب میم کوین فلوکی اینو، مؤلفه خیریه آن است. بدین ترتیب قسمتی از هر تراکنش به خیریه‌های حیوانات اهدا شده و همین موضوع باعث افزایش محبوبیت این میم کوین شده است. از طرفی بسیاری از کارشناسان ارز دیجیتال فلوکی اینو را در دسته پروژه‌های متاورس، امور مالی غیرمتمرکز، وب 3 و NFT قرار داده‌اند. همه این موارد در کنار هم باعث شده تا این دارایی دیجیتال، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

ارز پپه (PEPE)

یکی از شناخته‌شده‌ترین و برجسته‌ترین میم کوین‌ها در بازار، ارز پپه (PEPE) است. میم کوین پپه با الهام از یک قورباغه کارتونی به نام PEPE the Frog و در اواسط آوریل 2023 ایجاد شد؛ اما در مدت زمانی کوتاه توانست به ارزشی چشمگیر و جایگاهی مناسب در بازار دست پیدا کند. طوری که در کم‌تر از سه هفته در لیست 100 ارز دیجیتال برتر قرار گرفت و اکنون نیز در صرافی‌های مطرحی مثل Huobi، MEXC و OKX لیست شده است.

بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ - تصویر 3

ارز پپه محبوبیت و ارزش خود را به تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی مدیون است. طوری که هنوز هم با نگاهی به فضای اینترنت می‌توانید اثرات تبلیغ و برندینگ این میم کوین را مشاهده کنید. بنابراین با توجه به نسبت عرضه و تقاضا، میزان آزادسازی توکن و… می‌توانید ارز پپه را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

میم کوین بونک (BONK)

میم کوین بونک یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز روی بلاکچین سولانا است که با الهام از تصویر یک سگ معروف در دنیای مجازی ایجاد شده است. شاید اصلی‌ترین تفاوت و برتری میم کوین بونک نسبت به سایر میم کوین‌ها، شبکه اصلی آن باشد. به هر حال سولانا همان ابتدا حکم قاتل اتریوم را داشت. در این مورد هم برخورداری از ویژگی‌هایی مثل مقیاس‌پذیری بالا در کنار هزینه‌های کم، باعث شده تا میم کوین BONK هم جایگاه متفاوتی داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب این میم کوین، وایت پیپر روشن و بلندپروازانه آن است. طبق این وایت پیپیر، میم کوین بونک قصد دارد در آینده با اکوسیستم سولانا ادغام شده و به کوین جامعه Solana تبدیل شود. همچنین توجه به فعالیت‌های متعدد تیم توسعه دهنده بونک در شبکه‌های اجتماعی و تلاش برای گسترش جامعه کاربری آن نیز خالی از لطف نیست. بنابراین با درنظر گرفتن این موارد، میم کوین بونک هم می‌تواند در لیست بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری قرار بگیرد.

شیبا اینو (Shiba Inu)

مگر می‌شود صحبت از بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری باشد و نام میم کوین شیبا اینو به میان نیاید! بی‌شک یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین میم‌کوین‌ها در بازار کریپتو، رمزارز شیبا اینو است. لوگو و نام آن نیز با الهام از نژاد سگ‌های شیبا انتخاب شده و اکنون به عنوان قاتل دوج کوین در بازار شناخته می‌شود.

بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ - تصویر 4

شیبا اینو مبتنی بر استاندارد ERC20 بوده و جزو معدود میم‌کوین‌هایی است که با یک هدف خاص ایجاد شده است. هدف آن در ایجاد ساختاری غیرمتمرکز و مجموعه‌ای بدون وابستگی به نهادها و سازمان‌های خاص خلاصه می‌شود. طوری که تمام تصمیمات با مشارکت کاربران گرفته شود. همچنین تیم توسعه‌دهنده این میم کوین نیز در تلاش است تا طبق وایت پیپر پیش رفته و مجموعه قدرتمندی شامل اکوسیستمی با چند توکن، یک صرافی غیرمتمرکز و یک جامعه بزرگ و حرفه‌ای بسازند. با توجه به این موارد، میم کوین SHIB نیز می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری در بازار میم کوین‌ها باشد.

ایپ کوین (ApeCoin)

یکی دیگر از گزینه‌های فهرست بهترین میم کوین برای سرمایه‌گذاری، ایپ کوین (APE) است. این میم کوین یک توکن ERC20 بوده و به عنوان توکن کاربردی و حاکمیتی پروژه APE شناخته می‌شود. در واقع توکن ایپ کوین، تمام شهرت و محبوبیت خود را به همکاری خود با مجموعه معروف NFT به نام Bored Ape Yacht Club مدیون است. البته این میم کوین به عنوان ارز رسمی این مجموعه نیز شناخته می‌شود. از آنجایی که افراد معروفی مثل جاستین بیبر (Justin Bieber) نسبت به ارزهای این مجموعه واکنش نشان داده‌اند، ایپ کوین هم از محبوبیت و جایگاه مناسب‌تری برخوردار شده است.

وجک توکن (Wojak)

وجک توکن یکی از بهترین میم کوین‌های کنونی در بازار کریپتو است که با الهام از میم Wojak در فضای مجازی ایجاد شده است. محبوبیت و شهرت این میم کوین در شبکه‌های اجتماعی و فضای اینترنت خیلی زیاد است. به همین سبب این توکن توانست در بازه زمانی کوتاهی، یک رشد 2500 درصدی را تجربه کند.

وجک توکن روی شبکه بایننس اسمارت چین راه‌اندازی شده و این امر به محبوبیت آن افزوده است. ضمن اینکه هدف راه‌اندازی آن نیز در جایگاه او چندان بی‌تأثیر نیست. این میم کوین با هدف کمک به تریدرهای مال‌باخته در صنعت کریپتو ایجاد شد. انتخاب هوشمندانه لوگوی آن نیز دقیقاً با توجه به همین هدف انجام شده است.

بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴ - تصویر 5

نتیجه‌گیری

در جهان امروز با یک جستجوی ساده می‌توانید اطلاعات عظیمی درباره انواع میم کوین‌ها و دارایی‌های دیجیتال دیگر کسب کنید. آنچه مسلم است این است که با مطالعه تاریخچه، تحلیل‌ها و بررسی تمام جوانب، باز هم انتخاب یک میم کوین برای سرمایه‌گذاری امری پرریسک است. اما از کنار سود خوبی که در موفقیت این راه وجود دارد هم نمی‌توان بی‌تفاوت رد شد. بنابراین بهتر است مثل یک تریدر حرفه‌ای عمل کرده و ابتدا به بررسی وایت پیپر، تاریخچه و اطلاعات موجود از میم کوین‌ها بپردازید. سپس بر اساس بودجه و استراتژی خود، بهترین میم کوین برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید.

 

قیمت اتریوم به دلار همین لحظه

قیمت بیت کوین همین الان چقدر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *