اخبار کسب و کارها

برترین دستگاههای پرینت فلزی دنیا

metal 3d printer - تصویر 1

چاپگر سه بعدی فلزی فرصتهای جدیدی را برای بسیاری از صنایع باز می کند، زیرا امکان ایجاد قطعات پیچیده کاربردی را فراهم میکند که ساخت آنها با روشهای سنتی دشوار، اگر نگوییم غیرممکن است، با خواص مکانیکی که هیچ یک از مواد پلاستیکی قادر به ارائه آن نیستند. امروزه تعدادی از فن‌آوری‌های تولید افزودنی وجود دارد که از پودر یا سیم فلز بعنوان ماده چاپ استفاده میکنند. ما به طور خلاصه به رایجترین آنها می پردازیم.

فناوری چاپ FDM فلزی

در اصل، فناوری FDM به دلیل ماهیت دمای پایین پردازش چنین موادی بر روی ترموپلاستیک ها متمرکز بود. با این حال، روش های مختلفی وجود دارد که FDM می تواند در صنعت چاپ فلز موثر باشد.

یکی از راه‌های وارد کردن فلزات به چاپ سه بعدی FDM، تزریق رشته‌های ترموپلاستیک گرمانرم معمولی با ترکیب بالای ذرات فلزی است. تولیدکنندگان این اصل را به سطح صنعتی برده و حرارت‌دهی فلزی را وارد آن کردند که به همان تجهیزات قالبسازی فلزی مرسوم نیاز دارد. فرآیند همجوشی، چسب پلاستیکی را از ذرات فلزی چاپ شده جدا و لایه های فلزی را درهم ذوب می کند.

با این حال، این نوع پس پردازش باعث کاهش اندازه و وزن قطعه می شود. خوشبختانه نرم افزار با موفقیت این مشکل را برطرف میکند. علاوه بر این، قسمت نهایی می تواند متخلخل باشد که در برنامه های خاص به یک مزیت تبدیل میشود.

پرینترهای سه بعدی FDM فلزی ( metal fdm 3d printer ) به طور گسترده برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند، زیرا کم هزینه ترین روش استفاده از مواد فلزی در چاپ سه بعدی است.

metal fdm 3d printers - تصویر 2

چاپگر Raise3D MetalFuse

Raise3D MetalFuse یک راه حل کامل از جمله چاپگر FDM فلزی Forge 1، دستگاه جداکننده D200-E و کوره جوش خلاء S200-C است. این سیستم امکان تولید کارآمد دسته ای کم تا متوسط قطعات فلزی با کیفیت بالا، قابل مقایسه با اجسام تمام فلزی در خواص مکانیکی را فراهم می کند. چاپگر فورج 1 مجهز به دو اکسترودر با حداکثر دمای 300 درجه سانتیگراد است. این دستگاه از رشته های BASF UltraFuse 316L و UltraFuse 17-4 PH پشتیبانی می کند که از 80-90٪ فولاد ضد زنگ و 10-20٪ چسب رزین تشکیل شده است. به محض چاپ قطعه، چسب بیش از حد در دستگاه جداکننده کاتالیستی D200-E حذف می شود و سپس قطعه در S200-C پخت می شود تا خواص مکانیکی مورد نیاز به دست آید.

www.raise3d.com/metalfuse

چرخه کامل تولید بدون توقف

ساخت اقتصادی قطعات با کیفیت بالا

نرم افزار IdeaMaker Metal Edition

تولید سازگار با محیط زیست

این سیستم به فضای عملیاتی زیادی نیاز دارد

چاپگر سه بعدی Markforged Metal X

چاپ سه بعدی قطعات فلزی هرگز ساده تر از Metal X نبوده است. فرآیند تولید افزودنی انتشار اتمی مبتنی بر FDM (ADAM) با استفاده از پودر فلز چسبانده شده در یک رشته پلاستیکی چاپ می کند. سپس دومی در جداکننده Wash-1 حذف می شود و پودر فلز در کوره Sinter-1 زینتر می شود. قطعات به دست آمده فلزی جامد هستند، با استحکام و دوام مشابه قطعات فلزی که ریخته گری شده‌اند. Metal X می تواند با فلزات مختلف، از جمله فولاد ضد زنگ (17-4 PH)، فولاد ابزار (H13، A2، D2)، inconel 625 و مس، به صورت سه بعدی چاپ کند. Metal X با وضوح 50 میکرون و قیمتی جذاب، ابزاری قدرتمند برای صنایعی است که بر تولید قطعات فلزی اختصاصی با بودجه محدود متکی هستند.

markforged.com/3d-printers/metal-x

قیمت رقابتی

هزینه تولید پایین

افزایش همگنی قسمت فلزی نهایی

گردش کامل چرخه تولید

محدود به مجموعه ای از مواد اختصاصی

 

فناوری چاپ سه بعدی SLM/DMLS

ذوب لیزری انتخابی (SLM) و همجوشی لیزری مستقیم فلزات (DMLS) دو فرآیند رایج تولید افزودنی هستند که از پودرهای فلزی استفاده می کنند. فناوری‌های کمتر رایج برای پرینت سه بعدی با فلزات شامل تولید افزودنی لیزر یا پرتو الکترونی پرقدرت و همچنین جت بایندر است که در آن فرآیند چاپ سه‌بعدی با اعمال و اتصال لایه به لایه پودر فلز انجام می‌شود.

تفاوت بین SLM و DMLS به روش اتصال ذرات به یکدیگر مربوط می شود. با SLM، پودر فلز توسط پرتو لیزر ذوب می شود، در حالی که در DMLS، ذرات پودر با پخت بعدی گرم می شوند و در عین حال از انتقال جامد به مایع اجتناب می شود.

چاپگرهای DMLS می توانند اشیایی را بدون تنش های داخلی باقیمانده تولید کنند، که برای صنایع خودروسازی و هوافضا بسیار مهم است، زیرا این امر می تواند استحکام و دوام قطعه را افزایش دهد.

what is slm 3d print - تصویر 3

پرینترهای SLM پودر فلز را لایه به لایه ذوب می کنند. نوسانات دما می تواند منجر به تنش های داخلی در قطعه شود که به طور بالقوه می تواند بر کیفیت آن تأثیر بگذارد، هرچند که به طور مثال به میزان کمتری نسبت به ریخته گری.

این فناوری‌ها، به‌عنوان اکثر فناوری‌های متمرکز بر صنعت، نیاز به پس پردازش دقیق و مصرف انرژی بالاتری دارند که همیشه در یک محیط متمرکز بر مصرف‌کننده در دسترس نیستند.

چاپگرهای سه بعدی SLM و DMLS با انواع زیادی از فلزات و آلیاژهای فلزی از جمله آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، تیتانیوم، کبالت کروم و نیکل کروم که عمدتاً در صنایعی مانند خودروسازی، هوافضا، پزشکی و دندان‌پزشکی استفاده می‌شوند، کار می‌کنند، در حالی که چاپ سه بعدی با فلزات گرانبها مانند طلا، پلاتین، پالادیوم و نقره بیشتر در جواهرات استفاده می شود.

slm metal 3d printers - تصویر 4

پرینتر سه بعدی Farsoon FS721M

FS721M یک چاپگر سه بعدی فلزی صنعتی است که توسط شرکت چینی Farsoon تولید شده است. این دستگاه حجم ساخت نسبتاً بزرگی با ابعاد 720x 420 x 420 میلی‌متر و سیستم لیزری 500 واتی دوتایی یا چهارگانه (برای اصلاح FS721M-4) ارائه می‌کند که امکان چاپ سریع قطعات در مقیاس بزرگ یا دسته‌ای از اشیاء با اندازه کوچک‌تر را فراهم می‌کند. ویژگی هایی مانند تغذیه مداوم پودر، جریان گاز بهینه و ماژول فیلتر یکپارچه برای دستیابی به یکنواختی قطعه چاپ شده برای اطمینان از خواص مکانیکی مناسب و کیفیت صنعتی آن طراحی شده است. این چاپگر طیف گسترده ای از مواد اختصاصی و شخص ثالث را پشتیبانی می کند و حتی موارد بیشتری نیز در راه است.

www.farsoon-gl.com/products/fs721m

حجم ساخت زیاد

کیفیت چاپ صنعتی

سرعت چاپ بالا

گردش کار مستمر بدون توقف

ردپای بسیار بزرگ

چاپگر سه بعدی BLT S310

هدف BLT S310 پرینت سه بعدی SLM صنعتی در زمینه های هوافضا، خودروسازی، مراقبت های بهداشتی، مهندسی و صنایع الکترونیک و همچنین اهداف تحقیق و توسعه است. این چاپگر امکان چاپ سریع قطعات فلزی با کیفیت بالا را فراهم می کند. عملکرد هوشمند صرفه جویی در پودر امکان افزایش هزینه کارآمدی فرآیند چاپ را فراهم می کند. از میان انواع مواد پشتیبانی شده می توان به آلیاژ تیتانیوم، آلومینیوم، آلیاژ با دمای بالا، فولاد ضد زنگ، فولاد با مقاومت بالا، فولاد ابزار و آلیاژ مس اشاره کرد. حجم ساخت چاپگر 250 × 250 × 400 میلی متر است.

www.xa-blt.com/en/news/blt-s310-has-been-checked-and-accepted-by-materialise-german-metal-3d-printing-center

چاپ سریع

حداقل ارتفاع لایه 20 میکرون

عملکرد ذخیره سازی پودر هوشمند

طیف گسترده ای از مواد پشتیبانی شده

تعدادی از ویژگیها فقط به عنوان یک گزینه ارائه می شوند

نیاز به فضای زیادی برای نصب دارد

منابع:

https://top3dshop.com/blog/the-best-industrial-3d-printers-and-their-benefits

https://all3dp.com/1/3d-metal-3d-printer-metal-3d-printing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *