فوتبال ایران

ایران – سوریه؛ آغاز عملیات صعود به جام جهانی 2022

ایران – سوریه؛ آغاز عملیات صعود به جام جهانی 2022

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران در خردادماه  با  4 پیروزی حساس مقابل تیم‌های عراق، بحرین، کامبوج و هنگ کنگ به مرحله سوم مقدماتی جام جهانی صعود کرد. پیروزی پرگل مقابل بحرین در خاک خودش یک برد دلچسب و تاریخی بود. عراق هم مقهور توانایی‌های بازیکنان تیم ملی شد. اکنون به سخت‌ترین مرحله در مقدماتی جام جهانی رسیدیم و عملیات صعود به سومین جام جهانی متوالی از پنجشنبه شب آغاز می‌شود.

حیف که در چنین شبی تماشاگران به خاطر ویروس کرونا در ورزشگاه آزادی غایبند. قطعا تیم ملی با حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی قدرتی مضاعف پیدا می‌کند. هرچند با این شرایط کرونایی میزبانی از سوریه هم امتیاز بزرگی محسوب می‌شود. مساله‌ای که باعث عصبانیت سرمربی سوریه هم شد و او کنفدراسیون فوتبال آسیا را به جانبداری از ایران متهم کرد!

سوریه را نمی‌توان حریفی دست و پا بسته یا از پیش بازنده دانست. سوریه همواره حریفی چغر برای تیم ملی بوده است. بخصوص در این دوره از مسابقات که انگیزه زیادی برای رسیدن به جام جهانی دارند. سوری‌ها در مرحله قبل با  7 برد و یک شکست بالاتر از چین در گروه ایستادند و صدرنشین شدند اما خودشان هم می‌دانند تقابل با تیم ملی ایران شرایط کاملا متفاوتی دارد. ما لژیونرهایی داریم که در اروپا هم می‌درخشند. مهدی طارمی، کریم انصاری فرد، علی قلی زاده، علیرضا جهانبخش، سامان قدوس، علیرضا بیرانوند و… فوق ستاره‌هایی هستند که خیلی از تیم‌های آسیایی آرزوی داشتن‌شان را دارند.

فردا شب سردار  آزمون را به دلیل محرومیت و دو اخطاره بودن  نداریم اما تیم ملی آنقدر ستاره دارد که جای این مهاجم خوب پر شود. بزرگترین مشکل تیم ملی مقابل سوریه نه غیبت آزمون که نداشتن تمرین و بازی تدارکاتی است. بخصوص اینکه اسکوچیچ سرمربی تیم ملی هم کرونا گرفته بود. به این ترتیب با حداقل تمرین و بدون بازی تدارکاتی(  درست مانند مرحله قبل) به مصاف حریف می‌رویم و  نمی‌توان در نیمه اول انتظار یک بازی هماهنگ را از تیم ملی داشت. سوریه شاید با هدف گرفتن یک امتیاز به میدان بیاید اما اگر ملی پوشان با دقت و حوصله بازی کنند و از فوتبال احساسی دوری کنند گرفتن سه امتیاز در نخستین گام بسیار محتمل است. در بازی فردا شب تعداد گل هیچ اهمیتی ندارد مهم گرفتن سه امتیاز است بنابراین برد یک بر صفر هم می‌تواند شروع خوبی برای تیم ملی باشد.

ریوجی ساتو  داور ژاپنی قضاوت مسابقه را برعهده دارد داوری که یکبار در مقدماتی جام جهانی هم بازی ایران و سوریه را سوت زد مسابقه‌ای که با نتیجه مساوی 2 بر 2 تمام شد امیدواریم فردا شب نتیجه‌ای متفاوت و به سود تیم ملی رقم بخورد.

.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.