فوتبال جهان

استقلال مقابل خطرناک ترین مهاجم تاریخ لیگ قهرمانان آسیا

استقلال مقابل خطرناک ترین مهاجم تاریخ لیگ قهرمانان آسیا

تیم فوتبال استقلال بامداد چهارشنبه در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الاهلی عربستان می رود.

در همین رابطه نشریه «الاتحاد» امارات به رکوردشکنی و آمار خیرکننده عمر السومه ستاره سوری الاهلی پیش از دیدار با شاگردان مجیدی پرداخت.

عمر السومه به رکورد 23 گل در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا رسید و جزو 10 گلزن برتر تاریخ این رقابت ها شد. ستاره سوری با این رکورد در جایگاه هفتم بهترین گلزنان تاریخ لیگ قهرمانان آسیا رسید.

این تنها رکورد السومه نبود. مهاجم تیم ملی سوریه لقب خطرناک ترین مهاجم تاریخ لیگ قهرمانان آسیا را هم گرفت. السومه در 32 بازی موفق شده 23 گل به ثمر برساند. او به صورت میانگین 0.72 هر بازی گلزنی کرده و از این حیث بهترین آمار را در تاریخ این رقابت ها دارد.

عبدالرزاق حمدالله مهاجم النصر عربستان و بونجاح مهاجم السد قطر با به ثمر رساندن 21 گل در 33 بازی با میانگین 0.64 گل در هر مسابقه در رده دوم قرار دارند.

دیدار رفت استقلال با الاهلی با نتیجه 5 بر 2 به نفع شاگردان مجیدی به پایان رسیده بود. ترتیب جدول گروه سوم به این شکل است: الدحیل با 8 امتیاز صدرنشین است. استقلال با 7 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. الاهلی عربستان با 7 امتیاز با تفاضل گل کمتر در رده سوم است. الشرطه عراق هم بدون امتیاز و بدون شانس در قعر جدول قرار دارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.