اخباراخبار ورزشیفوتبال ایران

آغاز پروژه نوشتار قصه فوتبال ایرانی

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، روابط عمومی فدراسیون،اجرای پروژه(قصه فوتبال ایرانی) را با هدف گردآوری مستند تاریخ فوتبال این مرز و بوم در پلت فرم‌های متن، عکس، صوت و ویدئو و ثبت تاریخی رویدادهای فوتبال ایران در سیر تاریخ آغاز کرد.

(قصه فوتبال ایرانی تلاش خواهد کرد با ثبت اطلاعات مستند و دقیق، گنجینه طلایی از خاطرات گفته و ناگفته و اطلاعات غنی در بستر شکل گیری فوتبال در کشورمان را ارائه دهد.

این پروژه از آحاد جامعه فوتبال (مدیران،مربیان،بازیکنان،داوران،خبرنگاران،عکاسان،گزارشگران،هواداران و….) جهت مشارکت در تدوین این بستر تاریخی که دستمایه ای قابل استناد برای نسل های آتی و همچنین منابع داخلی و بین المللی خواهد بود دعوت به همکاری می کند.

[آغاز پروژه نوشتار قصه فوتبال ایرانی]

مهدی محمد نبی،دبیرکل فدراسیون فوتبال در یادداشت افتتاحیه پروژه قصه فوتبال ایرانی آورده است:
فوتبال بدون شک مهیج ترین و پرطرفدارترین ورزش در سطح جهان بوده که البته در این عصر دست کمی از یک صنعت نداشته، چرا که جدا از جذابیت های خاص ورزشی، از نظر اقتصادی، تجاری، فرهنگی و… نقش بسیار پر اهمیتی را در دنیای امروز دارد.
فدراسیون فوتبال بر حسب وظایف ذاتی خود در قصه فوتبال ایرانی مروری بر تاریخ فوتبال ایران در عرصه ملی و اتفاقات مهم در عرصه باشگاهی خواهد داشت.
ما از تاریخ می نویسیم،وظیفه ما حفظ تاریخ است و نگارش آن را به تاریخ نگاران می سپاریم.
پروژه قصه فوتبال ایرانی همگام و هم نفس با رخدادهای تاریخی فوتبال ایران زمین تلاش می کند تا سندی متقن برای آینده فوتبال کشور باشد.ان شالله…

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.